Azja w Polsce kojarzy się głównie z Rosją i Chinami, ale tym razem chciałabym się skupić nad wiele mniejszym, ale dużo potężniejszym państwem w Azji, jakim jest Japonia. Japonia, zwana Krajem Kwitnącej Wiśni, jest jednym z najpiękniejszych krajów, które są warte odwiedzenia – bezdyskusyjnie. Każdy, kto miał to szczęście i już tam był, to potwierdza. Niestety koszty dostania się do niego z naszego kraju są bardzo duże, ponieważ wymaga to zakupu biletu lotniczego z przesiadką, ale cena jest tego warta. Jeśli będziemy bardzo wytrwali, to może uda się nam znaleźć tanie bilety lotnicze. Wystarczy tylko regularnie sprawdzać oferty poszczególnych linii.

Wszystkie turystyczne mapy Azji proponują odwiedzenie tego kraju na wiosnę kiedy można podziwiać wspomniane kwitnące wiśnie. Oczywiście jest to najlepszy okres na urlop w Japonii, ale nie oznacza to, że Japonia nie ma nic do zaoferowania podczas innych pór roku, wręcz przeciwnie.

Większość turystów, udając się do Kraju Kwitnącej Wiśni na sam początek swojej podróży wybiera Tokio, które jest jednym z największych i niesamowitych miast na ziemi. Zanim wybierzemy się do Tokio powinniśmy zakupić turystyczne mapy i przewodniki po Japonii, a w szczególności samego tego miasta. Tokio jest tak ogromne, że powinniśmy bardzo starannie przygotować plan naszej wycieczki, aby nie marnować czasu na zbędne podróże po mieście, choć pod tym względem na pewno będziemy mile zaskoczeni.

Kraj Kwitnącej Wiśni posiada bardzo rozwinięte środki transportu. Najpopularniejsze są wszelkiego rodzaju pociągi, które przemieszczają się z niesamowitymi szybkościami i co ważniejsze są idealnie punktualne (ciekawostką jest, że średnie spóźnienie pociągów w ciągu roku, w tym kraju wynosi zaledwie siedem sekund!). Jeśli jednak zamierzamy dużo podróżować pociągami, a w szczególności tymi najszybszymi, to musimy przygotować się na duże koszta, ponieważ bilety w tym kraju są ekstremalnie wysokie – jednakże standard nieporównywalny z PKP.

Do tej pory wspomniałam jedynie o Tokio, ale udając się do Japonii nie możemy zapominać o innych miastach, które także mają swój urok. Polecam odwiedzenie takich miast jak Akita, Miyako, Towada, Sado, Nagasaki czy Kogoshima. Właśnie odwiedzając tego typu niewielkie miasta dowiemy się bardzo wielu cennych informacji o tym pięknym kraju.

Niestety turystyczne mapy Azji nie są nam w stanie pokazać prawdziwą Japonię, zazwyczaj turyści, którzy się tam udają nie są w stanie poznać nawet małej części tego pięknego kraju, dlatego nie polecam krótkich wyjazdów do tego kraju, dwa tygodnie to minimum. Warto jednak zastanowić się nad miesiącem. Dopiero wtedy będziemy w stanie w pełni poznać uroki tego azjatyckiego kraju.