Na podróż poślubną warto zaplanować coś naprawdę niezwykłego. Warto wyjść ze swojej strefy komfortu i odwiedzić dalsze, bardziej egzotyczne kraje. W końcu są to wyjątkowe wakacje i możemy poszaleć, spełnić marzenia, zaspokoić naszą ciekawość świata. No bo kiedy, jeśli nie w tym momencie? Jest wiele pięknych miejsc, z odmienną kulturą i tradycjami, których zwiedzenie przyniesie nam niemałą radość. Przedstawione poniżej propozycje z pewnością spodobają się niejednej Parze Młodej.

Słoneczna Tajlandia

Tropiki, piękne plaże, egzotyczna kultura – czyli Tajlandia. Bardzo popularny kierunek wycieczek, wakacji oraz świetny pomysł na podróż poślubną. Mimo dużego zainteresowania tym krajem w ostatnich latach, poza wielkimi miastami nie ma aż takich tłoków. Bangkok zachwyca, choć prawie na każdym kroku przeplata się współczesność z historią. Nieraz jednak spotkać się można z opinią, że kto raz pojedzie do Tajlandii ten chce się tam natychmiast przeprowadzić. Ludzi tych urzeka kultura i widoki, ale także uprzejmość mieszkańców oraz niskie ceny. Serce skradają też mnogie świątynie, liczne wysepki oraz odczuwalne tam, poczucie bezpieczeństwa.

Niezapomniana wyspa Kuba 

Bajeczna Kuba również jest świetnym pomysłem na wyjazd w podróż poślubną. W zachwyt wprawiają nie tylko widoki, rajskie plaże i lazurowa woda, ale również gorące, kubańskie rytmy. Warto zwiedzić prawdziwą Kubę, chociażby ze względu na odmienność jej kultury. Pomimo panującej biedy, Kubańczycy są przyjaźni i weseli. Jeśli w podróży poślubnej chcecie się dobrze bawić, napić rumu przy rytmach salsy i zobaczyć zabytkowe samochody w trasie – Kuba jest odpowiednim miejscem.

Wyspa przypraw jako pomysł na podróż poślubną?

Zanzibar – rajski zakątek na Oceanie Indyjskim. Zdecydowanie warto! Należąca do Tanzanii wyspa znana jest głównie z eksportu przypraw. Podobnie jak w przypadku Kuby czy Tajlandii – Zanzibar słynie z białego piasku, błękitnego oceanu i pięknej roślinności. Nie lada atrakcją będą również cudowne rafy koralowe, które okażą się strzałem w dziesiątkę dla fanów nurkowania. Warto odwiedzić główne miasto na wyspie, które także nosi nazwę Zanzibar. Największymi atrakcjami są tam m.in. pałac sułtana, Muzeum Narodowe oraz portugalski port.

Szlakiem Drużyny Pierścienia

Nowa Zelandia – nieco dalszy kierunek zwiedzania. Jeśli jednak nie przeraża nas odległość to zdecydowanie warto tam pojechać. Choć to dla Polaków drugi koniec świata to szkoda każdy powinien zobaczyć te krajobrazy przynajmniej raz w życiu i to nie tylko na filmie „Władca Pierścieni”, który był tam kręcony. Kraj ten zachwyci różnorodnością. W końcu w ciągu trzech godzin można przemieścić się z całkowicie górskiego klimatu, przez dżunglę, do pięknych plaż. Atmosfera wśród mieszkańców jest typowo rodzinna i przyjacielska. Nową Zelandię po prostu trzeba zobaczyć!

Podróż poślubna musi być wyjątkowa i zapamiętana na długo. Wybór miejsc, które chcemy zwiedzić jest ogromny. Należy zatem dokładnie przemyśleć i zaplanować takie wakacje, żeby nie żałować. Jednak każde miejsce, które zobaczymy, pozostawia w naszej pamięci wspomnienie, uczy nas czegoś i pozwala otworzyć serce na nowe doznania. Świat jest piękny i warto go zwiedzać, szczególnie z drugą połówką!