W Polsce odnajdujemy wiele ciekawych regionów, które mogą posłużyć jako plener dla wyjazdu firmowego. Jednym z takich miejsc jest liczące sobie 770 kilometrów krajowe wybrzeże Bałtyku. Rozsiane nad nim są liczne kurorty, miasta oraz wioski, w których możemy znaleźć mrowie atrakcji zarówno dla tych, którzy lubią bardziej aktywnych wypoczynek, jak i dla tych, którzy najlepiej czują się spacerując po nadmorskiej plaży.

Dlatego nad Bałtyk?

Przede wszystkim ze względu na różnorodność w niemal każdej sferze wyjazdu. Możemy nad nim znaleźć luksusowe hotele, a także nieco tańsze domy wczasowe oraz inne miejsca noclegu. Dobrze rozwinięta infrastruktura pozwala na szybkie podróżowanie między poszczególnymi miejscowościami, niezależnie od dzielącej je odległości. Przede wszystkim ważna jest także różnorodność atrakcji: po za plażą i malowniczymi widokami, możemy znaleźć także ciekawe obiekty historyczne, zabytki, miejsca gdzie możemy spróbować bardziej ekstremalnych aktywności oraz sportów wodnych. Jeśli nie masz czasu na samodzielną organizację, skorzystaj z pomocy firmy, która organizuje wyjazdy integracyjne dla firm.

Dolina Charlotty

Malownicza dolina znajdująca się połowie drogi między Ustką, a Słupskiem. Goście mają możliwość nocowania w luksusowym hotelu, w domkach na drzewach lub Rybaczówce położonej na jednej z wysp Jeziora Zamełowskiego. Znajdują się tam także wodne zoo, które odwiedzający przemierzają w łodzi, fokarium z pokazami oraz park liniowy z trasami o czterech różnych stopniach trudności. Jest to również miejsce dla miłośników jazdy konnej, a osoby lubiące rozrywki w towarzystwie, mogą skorzystać z kręgielni i bilardu. Dolina słynie także z Rock Festiwalu – wydarzenia poświęconego muzyce rockowej, podczas którego grają znane sławy z całego świata. Odbywająca się w tym roku edycja gościła między innymi Carlosa Santanę czy Marillion.

port-1234282_1280

Władysławowo

To idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych. Odwiedzający mają możliwość uprawiania żeglarstwa, windsurfingu, kitesurfingu, nurkowania czy paralotniarstwa. Jedną z najsłynniejszych atrakcji tej nadmorskiej miejscowości jest największy w Polsce port rybacki. Nie tylko można obserwować z bliska zacumowane lub wpływające do portu kutry, ale także wejść na pokład kilku z nich i wypłynąć na połów dorsza na otwartym morzu. W mieście możemy także odwiedzić Ocean Park, czy obiekt poświęcony morskiej faunie i florze. Z kolei z wieży o wysokości 63 metrów znajdującej się przy Domu Rybaka piękny widok na całą okolicę.

Łeba

To miejsce dla lubiących wędrówki w malowniczym plenerze. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Łeby są ruchome wydmy, przez które prowadzi pięciokilometrowy szlak do Mierzei Łebskiej. Inne ciekawe drogi prowadzą między innymi przez Słowiński Park Narodowy, w którym można znaleźć także historyczną ekspozycję poświęconą badaniom nad rakietami V2 przeprowadzanymi przez Rzeszę w czasie II Wojny Światowej. Jeśli jednak ktoś preferuje zwiedzanie okolicy w siodle, z pewnością odnajdzie się w jednej z kilku pobliskich stadnin.

Bałtyk – idealny na wyjazd

Polskie wybrzeże ze względu na dobre możliwości dojazdu i wiele zróżnicowanych atrakcji świetnie nadaje się zarówno na krótki, weekendowy wyjazd firmowy, jak i na nieco dłuższą podróż motywacyjną.