Poniżej znajdziecie kolejny wpis autorstwa mojej mamy. Tym razem sięgnęła pamięcią do Tunezji, w której była w zeszłym roku. Mam nadzieję, że tekst się Wam spodoba.

We wrześniu byliśmy z mężem i przyjaciółmi na dwutygodniowych wczasach w Tunezji. Hotel, w którym się zatrzymaliśmy to THALASSA WILLA SKANES. Jest to obiekt z bungalowami, które są ładne, duże i czyste, a dookoła roztacza się ogromny ogród.

P1020742

Hotel i plaża

Hotel jest położony przy samej plaży, ale z powodu swej wielkości, bungalowy mogą być położone dość daleko od plaży. My na szczęście mieliśmy blisko. Plaża bardzo piękna, piaszczysta jak nad naszym Bałtykiem. Jednak woda w morzu bez porównania – ciepła i bardzo przyjemna. Jedyny mankament na plaży to dość zdezelowane leżaki, ale dobrze szukając można znaleźć całe. Szum morza, ciepła woda niwelują te niedogodności. Na plaży jest bar, gdzie można zjeść lunch i wypić coś dla ochłody.

P1020775

Wyżywienie

Jeśli chodzi o posiłki, to jak to w krajach arabskich bywa, jest specyficznie, ale smacznie. Na śniadanie mieliśmy duży wybór dobrego pieczywa, jajka w każdej postaci, ichnie wędliny (nie smakowały mi), sery, warzywa oraz pyszne croissanty. Obiady i kolacje to wybór dań na ciepło i zimno. Nie taki wybór jak w krajach europejskich, ale głodna nigdy nie byłam. Do tego ciasta, lody i owoce. Alkohole mocno słabe i słodkie. Wybór niestety niezbyt duży. Ja lubię gin z tonikiem, a okazało się, że mają gin, a nie ma toniku.

P1020716

Wycieczki

Robiliśmy sobie wycieczki na własną rękę. Zwiedziliśmy Monastir, Souuse ,Port El Kantui. Wszystkie te miejsca są oczywiście warte obejrzenia. W Souuse jest olbrzymi bazar. Niezapomniane przeżycie. Czuje się tam prawdziwą arabską atmosferę. Arabowie są dość nachalni, ale grzeczni. Zapraszają do obejrzenia swoich sklepików i zachwalają towar. Kto umie się targować, to kupi naprawdę tanio. Ja kupiłam torebkę z wielbłądziej, miękkiej skórki za ok 40zł w przeliczeniu na nasze.

P1020721

Po zakupach na bazarze warto odpocząć w jakiejś knajpce (jest ich pełno) i wypić soki ze  świeżo wyciśniętych owoców, które są pyszne i tanie.

P1020778

Pobyt w Tunezji uważam za bardzo ciekawy. Jednak następnym razem wybrałabym inny hotel. Parę lat temu byłam w Tunezji również w hotelu sieci THALLASA, ale okazuje się, że hotel hotelowi w ramach jednej sieci nierówny. Był to hotel THALLASA  SOUSSE i był bez porównania lepszy. Obydwa wyjazdy były z biurem Oasis Tours. Nie mam do nich zastrzeżeń.

Na zakończenie polecam serdecznie Tunezję. Nie jest dość droga, lot trwa tylko ok 2,5 godz. Najważniejsze jest tam ciepłe morze i piękna plaża.