Warszawa, to miasto, które w opinii wielu Polaków jest uroczym, a także pełnym perspektyw miejscem. Niestety, są również tacy, którzy postrzegają stolicę naszego kraju jako szare, zatłoczone i zabiegane miasto. Jak jest naprawdę? Czy Warszawa to miasto pozbawione uroków czy wręcz przeciwnie?

Na początku, należy zaznaczyć, że nasza stolica to bardzo zróżnicowane miasto. Znajdziemy tam zarówno zatłoczone ulice jak i ciche, urocze miejsca, gdzie można oderwać się od szarej rzeczywistości. Dlatego też ci, którzy zarzucają Warszawie duże zatłoczenie czy zabieganie mają w pewnym sensie rację. Jednakże, należy w tym miejscu dodać, że w mieście tym żyje około 3 mln mieszkańców. Nie dziwmy się więc zatłoczeniu czy zabieganiu. Każdy musi tu dojechać do szkoły, pracy, każdy chce zrobić zakupy, jechać do kina czy do teatru. Korki uliczne, pełne autobusy czy tramwaje to codzienność, do której po prostu trzeba się przyzwyczaić.

Czy warto jednak skupiać się jedynie na kwestii zatłoczenia? Chyba nie. Lepiej wejrzeć głębiej, wniknąć w każdy szczegół stolicy, sprawdzić dlaczego każdego roku odwiedza ją kilka milionów turystów, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Należy przyznać, że Warszawa to niezwykłe miasto pod względem architektonicznym. Ulice miasta są piękniejsze zarówno dzięki malowniczym, zabytkowym kamienicom jak i ogromnym, nowoczesnym wieżowcom, nowo wybudowanym biurowcom, galeriom handlowym itd.

Most Gdański nocą

Szczególnym miejscem w tym mieście jest Stare Miasto oraz Nowy Świat. Piękne budynki, Zamek Królewski, niezwykłe świątynie, muzea, a także restauracje, w których jedzenie jest nieziemsko pyszne – to wszystko jest wizytówką Warszawy, elementem, który budzi podziw wśród tak ogromnej liczby turystów. Warto powiedzieć, że ci, którzy uważają, że Warszawa to miejsce, w którym nie ma możliwości odpoczynku wśród drzew, pięknych krzewów, kwiatów, bardzo się mylą. Okazuje się, że ponad 20%powierzchni tego miasta, to tereny zielone. Piękne Łazienki Królewskie z pomnikiem wielkiego kompozytora i Pałacem na Wodzie, Ogród Saski czy Park Ujazdowski to tylko niektóre “obiekty”, gdzie wśród piękna przyrody można spędzić swój wolny czas.

Łazienki

W czasie weekendów, w takich miejscach można spotkać całe rodziny – zadowolonych rodziców wraz z roześmianymi dziećmi. Taki widok o czymś świadczy. Być może Warszawa jest miastem, które daje ludziom poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Być może właśnie tutaj łatwiej jest o pracę czy szkołę dla dziecka, dlatego łatwiej jest się również uśmiechać. Dla wielu osób tego rodzaju kwestia jest zdecydowanie urokiem tego miasta. Łatwość w znalezieniu zatrudnienia, dobre wynagrodzenie, usprawniona komunikacja miejska – takie kryteria są dla wielu ludzi wyznacznikiem idealnego miasta, miejsca, w którym chce się żyć. Bez wątpienia, warto o tym pamiętać, gdyż to właśnie dzięki nim, Warszawa jest uznawana za miejsce perspektyw, obszar, gdzie łatwiej jest coś osiągnąć. To zalicza się również do uroków miasta. Jakie są jednak inne walory naszej stolicy?

Nie można zapominać o tym, że Warszawa to miasto, gdzie każdego dnia styka się ze sobą wiele kultur, gdzie ludzie uczą się od siebie tolerancji i akceptują zwyczaje i wierzenia innych. Dziś dąży się do tego, by Polacy poznawali to, czego nie mają na co dzień. Dzięki różnego rodzaju restauracjom, sklepom, mamy szansę, przynajmniej w jakimś stopniu, bliżej poznać inne narodowości. To wspaniałe, ze Warszawa jest tak otwarta na inne kultury. Dzięki temu, każdy mieszkaniec stolicy bądź turysta może czuć się tu swobodnie i bezpiecznie. Uśmiechnięci, pełni akceptacji dla innych ludzie to bez wątpienia jeden z największych atutów Warszawy. Piękne miejsca, piękni mieszkańcy – czego chcieć więcej?