Na plaży naturalnym niemal strojem wydaje się kostium kąpielowy, ale warto pomyśleć o innych elementach garderoby, które założymy w drodze na plażę lub zarzucimy na siebie, udając się do budki z lodami. Oto kilka propozycji, które pozwolą poczuć się stylowo również na plaży.

Sukienka plażowa

Najwygodniejszym strojem na plażę wydaje się sukienka, która dodatkowo ochroni nas przed nadmiarem promieni słonecznych, na których działanie w wystarczającym stopniu  i tak będziemy narażone, zażywając kąpieli słonecznych. Sukienka plażowa najlepiej, żeby była długa, o luźnym kroju i z przewiewnego materiału. Dobrze też, jeśli ma rozcięcie aż do uda,  wówczas nie krępuje ruchów i daje odrobinę ochłody. Może być na grubych lub cienkich ramiączkach lub w ogóle bez nich. Na rynku dostępny jest wiele modeli sukienek plażowych, więc wybór tej najbardziej nam odpowiadającej i która sprawi, że będzie wyglądać stylowo i efektownie, nie będzie trudny. Niektóre kobiety sądzą jednak, że na plaży obowiązuje zasada: „im mniej, tym lepiej”. W związku z tym nawet po molo spacerują w skąpym stroju kąpielowym. Tymczasem zdecydowanie bardziej szykownie będziemy się prezentować w gustownej i zwiewnej sukience, która nada nam dodatkowo trochę zagadkowości.

Pareo na plażę

Jeżeli nie jesteśmy przekonane do sukienki, warto chociaż zaopatrzyć się w pareo, które niestety na przestrzeni ostatnich lat zostało nieco zapomniane. Tymczasem ta obszerna chusta może doskonale posłużyć jako przepaska na biodra, spódnica, a nawet sukienka. Dzięki niej możemy zatuszować brzuszek czy zakryć zbyt masywne uda podczas spaceru brzegiem morza, a kiedy nie chcemy przykuwać wzroku gapiów. Poza tym pareo znakomicie ochroni nas przed słońcem, gdy czujemy, że nasze ramiona lub plecy „płoną”. Zarzucenie chusty przyniesie dużą ulgą spieczonej skórze.

Torba plażowa

Wybierając się na plażę, musimy gdzieś zapakować wszystkie niezbędne akcesoria – ręcznik, koc czy krem z filtrem, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w specjalną torbę plażową, którą będziemy mogły wykorzystać nie tylko na plaży, ale również podczas upalnych dni w mieście. Kupując jednak ten dodatek, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, na przykład, czy jest on wykonany z nieprzemakalnego tworzywo, odpornego na zabrudzenia i działanie promieni słonecznych. W przeciwnym razie nasza torebka już po jednym urlopie będzie nadawać się do wyrzucenia. Torebka nie może też być zbyt mała, ponieważ przestanie spełniać swoją zasadniczą funkcję, a chodzenie na plażę z kilkoma torbami – jedną na ramieniu, a drugą w ręku – mija się z celem. Dlatego lepiej zdecydować się na bardziej pakowne modele, aby nie zabrakło nam na przykład miejsca na dodatkowy ręcznik dla dziecka. Wygodną alternatywą będzie też modny, nietypowy plecak.

Kapelusz na plażę

Za klasyk wśród plażowych nakryć głowy uchodzi słomkowy kapelusz. Jest ponadczasowy, a przez to zawsze modny, dlatego przy zakupie takiego dodatku mamy pewność, że wykorzystamy go na każdym urlopie. Dla pań nieprzekonanych do słomkowych kapeluszy, preferujących mniej „zobowiązujący” styl, idealnie sprawdzi się czapka z daszkiem czy chustka. Najważniejsze, aby czymkolwiek chronić głowę na plaży.