Sposobów na tanie podróżowanie jest wiele. Ostatnio jednak więcej, niż kiedyś. Odkąd i w Polsce zaczynają być popularne tak zwane “grupowe zakupy”, zaoszczędzenie kilkuset złotych na wycieczce jest realnie możliwe. Dziś właśnie chciałabym napisać w paru zdaniach o tym, że szukając wyjazdu, warto zainteresować się codziennymi ofertami Groupona.

Obecnie wypuścili “na rynek” zakładkę podróże, dzięki której codziennie pojawia się kilka nowych ofert dotyczących wycieczek, pobytów w hotelach i innych sposobów wypoczynku zarówno w Polsce, jak i za granicą. Najczęściej oferty te kuszą pary na trzydniowy pobyt w hotelach trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowych w cenach nierzadko przekraczających sześćdziesiąć procent zniżki. Zdarzają się jednak również oferty dotyczące zniżek na zorganizowane wakacje w poszczególnych biurach podróży. Dzięki temu, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na jednym “bilecie”. Zakładając więc, że w grę wchodzą również oferty last minute, a wchodzą, można się wybrać na wakacje za naprawdę małe pieniądze. To okazuje się być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią szukać wczasów na własną rękę. Kupują grupona, oszczędzają czterysta złotych na wczasach, które kosztują 1200 zł i niczym więcej się nie martwią.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że z Groupona często korzystają firmy, które dopiero wzbijają się na rynek i nie można im bezgraniczne ufać, bo wiadomo, jak to jest w dzisiejszych czasach z biurami podróży. Kilka dni temu pojawił się grupon oferujący zniżkę na wszystkie wczasy samolotem pewnego młodziutkiego biura podróży. Do tego stopnia młodziutkiego, że na oficjalnej stronie biura jeszcze nie wszystko działało. Trudno więc ryzykować i kupować tego typu obniżki, bo w praktyce nie wiadomo, czy wczasy w ogóle się odbędą.

Takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko, ale warto o tym ostrzec. Jeśli w Grouponie pojawią się oferty renomowanych marek, znanych biur turystycznych, nie ma się czego obawiać, ponieważ takim od razu łatwiej zaufać. Mogłabym tu podać kilka linków do bardzo atrakcyjnych ofert, ale to nie ma sensu, bo w przypadku serwisów oferujących grupowe zakupy, oferty są ważne tylko jeden dzień lub do całkowitej wyprzedaży oferty, czyli najczęściej jest to tylko kilka godzin. Zwłaszcza, że są one czasem bardzo konkurencyjne.

Tak więc, podsumowując, chciałabym wszystkich gorąco zachęcić do bycia na bieżąco z ofertami Groupona i innych serwisów z tej branży, ponieważ można trafić na doskonałe okazje dla wyjadaczy podróży.