Pozostajemy w hiszpańskich klimatach ? tym razem zapraszamy do mekki wszystkich kibiców słynnej Barcy! Barcelona jest miastem, które zobaczyć chce i musi każdy szanujący się kibic jednej z najlepszych drużyn w Europie, a może i na świecie. O zwiedzaniu Camp Nou również będzie, ale nieco później. Czy są jeszcze jakieś inne powody, dla których miasto zobaczyć warto? Oczywiście!

W Barcelonie bez reszty można zakochać się w dziełach Gaudiego ? słynnego architekta, który, jak niektórzy twierdzą budował miasto od podstaw, a charakterystyczny styl dostrzeże nawet ktoś, kto nie ma pojęcia o jego istnieniu. Coś w tym jest, zwłaszcza, jeśli patrzy się na Sagrada Familię, która jest jednym z głównych symboli Barcelony. Katedra, której budowę rozpoczęto ponad 100 lat temu, jeszcze nie została dokończona. Finalne prace przewiduje się na 2020 rok, jednak termin może ulec zmianie. Cała Barcelona jest bez wątpienia jedną wielką perełką architektoniczną i na zobaczenie wszystkiego potrzeba co najmniej kilku tygodni, ale weekend wystarczy, żeby zobaczyć to, co najważniejsze, w tym Park Cytadeli. Tak zielonej oazy w środku miasta nie sposób szukać w innych europejskim mieście. Pośrodku parku znajduje się jezioro, po którym można pływać łódką, nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby wypożyczyć kajak, czy inny sprzęt wodny.  Dużym zainteresowaniem cieszy się tu również fontanna, kolejny symbol miasta.  Będąc w centrum miasta warto również wybrać się pod Pałac Narodowy niedaleko wzgórza Monjuic. O pełnych godzinach swoje ?pięć minut? ma multimedialna fontanna, podobna do tej we Wrocławiu.

Prawdziwym przeżyciem jest zwiedzanie Camp Nou, jednego z największych i najlepszych stadionów na świecie, a już na pewno w Europie. Obiekt jest zbudowany w ten sposób, że z każdego jego miejsca zapewniona jest doskonała widoczność. Zwiedzanie kosztuje aż 17 euro, ale jest tego warte, zwłaszcza, że obejmuje również wejście do muzeum, w którym znajdują się stroje zawodników FC Barcelony i zdobyte do tej pory trofea, a trochę tego jest.

W Barcelonie można się zatracić bez reszty, również dzięki specyficznemu klimatowi tutejszych kawiarenek i restauracji. Najlepsze są oczywiście te najmniejsze ? tam możemy poznać smaki, które znane są mieszkańcom miasta i całej Hiszpanii ? są takie, jak w domu.

Tym krótkim artykułem mamy Was zamiar zachęcić do dzielenia się własnymi przemyśleniami i wspomnieniami z samego serca Hiszpanii. Mamy nadzieję, że wybaczycie nam niedosyt. Na pewno tu wrócimy!