Perła w hiszpańskiej koronie ? Sewilla ? to miejsce, które urzeknie Cię pięknem. Miasto to jest stolicą Andaluzji, liczy sobie 700 tysięcy mieszkańców. Kwitnie tu turystyka, a to dlatego, że oprócz wspaniałej pogody, Sewilla może zaoferować mnóstwo niepowtarzalnej architektury. Jej unikatowy charakter jest wynikiem ciekawej historii. Ośrodek przez pół tysiąca lat był pod władaniem Muzułmanów. Tak więc w zabudowie odnajdujemy niesamowity miks kultury europejskiej i muzułmańskiej.

Wycieczka do Sewilli powinna być długa, jeśli chcesz jako tako poznać to miejsce. Jest tu tyle do obejrzenia, że i tak turystyczny wypad pozwoli poznać ci zaledwie skrawek tego, co warto zobaczyć. Przez długi okres, pod koniec średniowiecza, stolica Andaluzji była jednym z głównych ośrodków gospodarczych oraz kulturowych naszego kontynentu. Dlatego jej dziedzictwo jest bogate i ogromne.

Sewilla oferuje także to, co sprawia, że turystyka w tym kraju kwitnie ? świetną pogodę. Chociaż przyznać trzeba, że około południa upał bywa nieznośny. Wtedy lepiej schronić się w cieniu i odbyć sjestę.

Oto niektóre budynki, którymi szczyci się Sewilla, ale i cała Hiszpania:

Kompleks pałacowy Alkazar, od XI wieku rozbudowywany przez kolejnych gospodarzy, Będąc tam nie zapomnij o odwiedzeniu przypałacowych ogrodów, które olśnią cię swoim bajkowym, nierealnym wręcz urokiem (swoją drogą a cała Sewilla pyszni się cudownymi ogrodami i świetnym nawodnieniem ? fontannami, kanałami, oczkami…)

Katedra de Santa Maria ? na mapie cudów architektury zaznacza ją nie tylko Hiszpania, ale cały świat. To imponujący gotycki budynek. Co ciekawe chrześcijańska świątynia powstała na miejscu meczetu. Wkomponowano w nią niemal 100 metrowy minaret.

Dzielnica Triana ? doskonałe miejsce na nocne wycieczki. Nad brzegiem rzeki znajdziesz tu dziesiątki pubów i restauracji. Ten region miasta po zmroku tętni życiem i radością.

Te trzy opisy to tylko przykład tego, co może ci zaoferować Sewilla. Jeżeli lubisz wycieczki zagraniczne, kręci cię turystyka nastawiona na poznawanie historii oraz lubisz spędzać czas w miejscach pięknych i pełnych dobrej atmosfery.