Razem z wiosna do życia budzi się chęć wiosennych wypadów rodzinnych. Promienie słońca, wyższa temperatura zachęcają do wyjścia z domu. Najlepszym kierunkiem wyjazdów tą porą roku są oczywiście okolice z walorami przyrodniczymi.

Wiosenny wypad nad morze

Wiosną pobyt nad morzem nabiera całkiem nowego wymiaru. Plaże są puste i stanowią istną oazę spokoju. Odbijające się od brzegu fale relaksują i pozwalają całkowicie się zregenerować. Długie spacery brzegiem morza, zbieranie muszelek, puszczanie latawca- tak właśnie wygląda pobyt nad Bałtykiem nie w sezonie. Choć spacery po piasku dla niektórych mogą wydawać się wystarczającą atrakcją na wyjazd z dziećmi polecane są miejscowości zapewniające także urozmaicenia pobytu. W Międzyzdrojach atrakcją jest przede wszystkim Promenada Gwiazd, na której można poczuć się jak w Hollywood. Dzieciom spodoba się pewnie także Muzeum Figur Woskowych, Kino 5D oraz Planetarium. Zarówno tam jak i w Sopocie polecany jest również spacer po molo i skorzystanie z możliwość przepłynięcia pirackim statkiem. Niepodważalna atrakcją będą także latarnie morskie, na które wejście równa się odkryciem niezapomnianych krajobrazów.

Z rodzinną w góry

Mówiąc o wiosennych wypadach rodzinnych nie można nie wspomnieć o górach. Warto odwiedzić szlaki jeszcze przed sezonem. To właśnie bez tłumu innych turystów u boku góry wydają się być jeszcze piękniejsze niż kiedykolwiek. Z dziećmi polecane jest udanie się na niższe pasma górskie jak Pieniny. Należy pamiętać o zwróceniu uwagi na zmienność pogody. Mimo sprzyjających warunków przed wejściem na szlak, szczyty mogą dalej być ośnieżone. Dobrym pomysłem okażą się w takim razie Góry Stołowe. Tam główną atrakcją są formacje skalne. Dzieciom na pewno dobrej zabawy przysporzy obserwowanie ich niecodziennych kształtów i nazywanie ich. Warto odwiedzić także Karkonosze. Unikając wdrapywania się na szczyty, z pewnością nie można się tam nudzić.  Szczególną atrakcją okażą się wtedy piękne wodospady i strumienie.

Wiosenny wypad do lasu

Wiosna wręcz zachęca do leśnych wypadów. Długie przebywanie na świeżym powietrzu jest wręcz wskazane. Na długi spacer wśród zachwycających krajobrazów wybrać się można w Bory Tucholskie. Podziwianie rzadkich okazów zwierząt jak żuraw, czapla siwa czy wydra to okazja do pokazaniu dziecku dziedzictwa przyrody i nauczenia szacunku do środowiska. Dla rodzin planujących bardziej aktywny odpoczynek idealną opcją będzie wycieczka rowerowa szlakami Kampinoskiego Parku Narodowego. Taki wypad stanie się jednocześnie możliwością wyładowania energii, jak również zaznajomienia się z tajnikami przyrody.

Rodzinny wypad nad wodę

Wypad nad wodę nie musi kojarzyć się wyłącznie z plażowaniem i kąpielami. Wyjazd nad jezioro czy rzekę, może tak, jak w przypadku morza nabrać całkiem nowego znaczenia. Wybierając się na Mazury, ale także nad większe jeziora znajdujące się blisko miejsca zamieszania warto skorzystać z sieci wodnych atrakcji. Dzieci z pewnością  z chęcią przeżyją rejs żaglówką czy popłyną z rodzicami w głąb jeziora na rowerze wodnym.

Wiosenna podróż za granicę

Wiosną zdecydowanie atrakcyjniejsza może okazać się podróż za granicę. Nic tak nie ucieszy dzieci jak beztroska na egzotycznych plażach i możliwość morskich kąpieli już w kwietniu. Taki wyjazd rodzinny w wakacje to duże obciążenie finansowe domowego budżetu, jednak  da się to obejść w okresie wiosennym. Zarówno linie lotnicze, jak i biura podróży stosują wiele atrakcyjnych promocji. To ogromna okazja do poczucia lata jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Wiosna to idealny czas na spędzenie czasu w gronie rodzinnym i na świeżym powietrzu. Należy wykorzystać piękną pogodę i nie stracić na nudę ani minuty. Przejrzyj, gdzie jeszcze warto wybrać się w podróże z dzieckiem i nie daj się zaskoczyć wiośnie.