Chcecie naprawdę poznać człowieka? Wybierzcie się z nim w podróż. Tak mawiał słynny Hemingway. Ale czasami nie warto sprawdzać na ile mocno się przyjaźnicie.

 

Dziewczyny na lewo
Idealny odpoczynek dla średnio statystycznej kobiety – ciepłe morze, ładny hotel, SPA – centrum i oczywiście przystojni faceci. Na początku trzeba się zdecydować co jest priorytetem, czy najlepszy serwis i all enclusive, wtedy najlepiej udać się do Turcji lub Egiptu, tylko do hoteli z 5 gwiazdkami, czy wystarczy skromy pokój ze śniadaniem i kolacją, w takim wypadku stary kontynent europejski będzie idealny.

W Hiszpanii zaczarują Was plaże, sama stolica, gdzie można zakupić modne ciuszki. Na Cyprze samotnikom najlepiej udać się do imprezowej Ayia – Napy ( maj – wrzesień).

W Tajlandii czy na Bali, na pewno znajdziecie kogoś z kim spędzicie przyjemne chwile rozmawiając przy zachodzie słońca. A im bliżej morza, tym więcej tam miłośników surfingu, zazwyczaj w okresie zimowym, kiedy są fale wielkości o… takiej (dużej). Tam też warto pogawędzić z mieszkańcami, którzy chętnie Wam opowiedzą o zwyczajach i o życiu, lepiej niż przewodnicy.

Najlepsze SPA w Tunezji, w okresie październik – maj, ceny są tam naprawdę zachęcające, pomimo tego, że Tunezja i tak jest dość tania.

Interesujący chłopcy wraz z łagodnym klimatem są na Malcie. Dużo szkół językowych, a za tym dużo różnorodnych ludzi.

Chłopaki na prawo
Młodzi samotni chłopacy wybierają raczej miejsca imprezowe z tanimi noclegami. Dla takich podróżników najlepsze miejsce to Marmaris w Turcji, Ibiza i Majorka w Hiszpanii.

Mężczyźni są zainteresowani bardziej spokojnym odpoczynkiem, spacery po ulicach, zapoznanie się z kimś z miejscowych lub jakiś koncert ulubionego zespołu. Dla takich samotników, najlepszymi miejscami będą europejskie miasteczka z dużą ilością barów oraz piwowarni kraftowych. Na przykład belgijskie miasteczko Bruggge, czy czeska Praga lub Plzen.

Ostatnimi czasy wśród ciekawskich mężczyzn zyskała zainteresowanie Gruzja. Kobiety w pojedynkę boją się tutaj przyjeżdżać, ale dla faceta w sam raz – duże porcje mięsa, domowe kaukaskie wino, mocne uściski dłoni i niedostępne góry. A na deser adżika, saciwi, chaczapuri, lesginka, Bordżomi i morze Czarne.

Schopenhauer mawiał „Wol­nym bo­wiem jest człowiek tyl­ko wte­dy, gdy jest samotny”. Korzystajcie z wolności póki możecie.