Zima w pełni, tak jak i sezon narciarski. Fani szaleństwa na śniegu, którzy wciąż chcą poszaleć na stokach, mają jeszcze szanse załapać się na zaśnieżone zbocze. Pytanie tylko, gdzie? Jak się okazuje, wcale nie trzeba planować większego wypadu za granice, żeby poszaleć na nartach czy desce.

Polskie góry, i stacje narciarskie, oferują nam naprawdę wiele miejsc, w których jada daje ogromną przyjemność. Warto dodać że, ta gałąź turystyki, bardzo się rozwinęła – ostatnie kilka lat to prawie 30 nowych kolei linowych na krajowych szlakach.

Decyzja, o tym na który stok się wybrać, do najprostszych nie należy. Dlatego prezentujemy grupę trzech najciekawszych Polskich stoków, gdzie zimowe szaleństwo może trwać godzinami.

Białka Tatrzańska

Stoki w Białce, już od ładnych paru lat, przodują w różnego rodzaju rankingach i zestawieniach. Nie ma się co dziwić. Świetnie przygotowane trasy, rozbudowana infrastruktura i dynamiczny rozwój ośrodka, sprawiły że Białka podbiła serca narciarzy z całego kraju. Jednak zadbane i dobrze zorganizowane stoki, to nie jedyne atrakcje, na które można się tu natknąć. Postawiono tu, jeden z najpiękniejszych kurortów termalnych w kraju, a także ekskluzywny hotel – tuż przy stoku. W okolicy znajdziemy także wygodne, darmowe parkingi, różnorodne restauracje i lokalne knajpy czy karczmy.

Krynica

Od lat przyciąga turystów i narciarzy, ofertą największego uzdrowiska w naszym kraju. Jednak prawdziwy szał na zimowe atrakcje, rozpoczęło otwarcie kolejki gondolowej na szczyt Jaworzyny. Krynica jest niezwykle urokliwym miastem. Nie znajdziemy bowiem, takiej różnorodności noclegów czy gastronomii nigdzie indziej. Jednak restauracje, hotele i deptaki to nie wszystko. Na samej Jaworzynie, narciarze mają dostęp do prawie 8 km tras zjazdowych, a warto pamiętać że to nie jedyna możliwość. Będąc w Krynicy, warto też odwiedzić stok w Słotwinach – gdzie do dyspozycji mamy prawie 10 km tras.

Zieleniec

Największe piękno tego ośrodka, to jego położenie. Nie ma bowiem w Polsce drugiej trasy, usytuowanej tak głęboko w górach. Wypoczynek w tym miejscu to oddanie się w pełni naturze. Nie uświadczymy tu, szumu czy świateł wielkiego miasta, z okiennic pobliskich ośrodków wypoczynkowych widać tylko to, co najważniejsze – góry i lasy. Gdy już zachwycimy się pięknem tutejszej przyrody, przyjdzie pora by uderzyć na stok. A wybór jest spory, nowoczesne kolejki, wyciągi a nawet pierwszy w Polsce telemix – czyli sześcioosobowe kanapy, wzbogacone o gondole. Jeśli dodamy do tego prawie 20 kilometrów tras zjazdowych, otrzymamy wręcz idealne miejsce na zimowy urlop.