Lato to czas wakacyjnych wyjazdów, słońca i rodzinnej zabawy. Jeśli dopiero planujesz urlop, poznaj najlepsze i najciekawsze aquaparki Europy – miejsca przyjazne zarówno dzieciom, jak i amatorom ekstremalnych wrażeń. Być może jedno z opisanych miejsc stanie się niezapomnianą atrakcją Twojej zagranicznej wycieczki.

Aquaworld – Budapeszt, Węgry

parki wodne

Źródło: Aquaworld

Węgierski park wodny należy do największych tego typu kompleksów na naszym kontynencie. Pod kopułą o średnicy 72 metrów mieszczą się różnego rodzaju baseny, m.in. pływackie, ze sztuczną falą albo przeznaczone do nurkowania. W Aquaworld zamontowano 3-metrową wieżę do skoków, zjeżdżalnie pontonowe, na których można urządzić sobie wyścigi, rynnowe i mnóstwo innych. Nie zabrakło też o brodzika dla dzieci i specjalnego miejsca do zabawy – Bongo Kids Club. Na maluchy czeka ścianka wspinaczkowa, tor przeszkód oraz basen z piłeczkami. Dla dorosłych przygotowano wiele atrakcji w Świecie Saun. Nad basenami wznosi się wyjątkowa budowla wzniesiona na wzór świątyni Angor Wat z Kambodży. Rzeźby stylizowane na starożytne, tropikalna roślinność i wiszące mosty nadają parkowi Aquaqorld niepowtarzalny charakter.

Alton Towers Waterpark – Alton, Wielka Brytania

parki wodne

Źródło: Alton Towers Waterpark

Brytyjski aquapark jest częścią znajdującego się w Szkocji Alton Towers Resort. W skład obiektu wchodzi również park rozrywki, hotele, pola golfowe, restauracje i Spa. Można przejechać się tam wielką kolejką górską albo wraz z dziećmi odwiedzić Listonosza Pata. Najważniejszy punkt aquaparku to karaibska laguna otoczona przrz palmy, tropikalne budowle i wiszące mosty. Niedaleko umiejscowiono brodzik dla maluchów z miniaturowymi zjeżdżalniami i fontanną. Najmłodsi bawią się też w Leniwej Rzece, pod wodospadami, w baseniku z bąbelkami albo w Domku na Drzewie z armatkami wodnymi. Największą atrakcję Alton Towers Waterpark stanowią prawdopodobnie zjeżdżalnie, na których osiąga się imponującą prędkość. Master Blaster, czyli wielka zjeżdżalnia z mnóstwem zakrętów, okala prawie cały aquapark.

Adaland – Kusadasi, Turcja

parki wodne

Źródło: Adaland

W Turcji działa jeden z najnowocześniejszych i największych parków wodnych w Europie. Położony nad Morzem Egejskim, w znanym kurorcie Kusadasi, przyciąga tłumy. Jest w nim ponad 20 różnych zjeżdżalni, szybkich i stromych, ale też łagodne, dla rodzin. Z pontonowej zjeżdżalni Amazon Family Sidle można podziwiać piękną panoramę Zatoki Kusadasi. Rwąca rzeka o imponującej długości, rafting albo przeskakiwanie fal to inne popularne atrakcje. W brodziku dzieci mają do dyspozycji piracki statek albo baśniowy zamek. Tam bawią się wodnymi zabawkami i sztucznymi zwierzętami. W skład kompleksu Adaland wchodzi także delfinarium oraz Seapark, interaktywne akwarium.