Kreta to największa wyspa należąca do Grecji, która jest położona na styku Morza Śródziemnego i Kreteńskiego. Ludzie, którzy często wybierają ofertę last minute wybierają właśnie Kretę, która oferuje całą gamę różnych atrakcji. Sezon turystyczny na tej greckiej wyspie zaczyna się zwykle w kwietniu i trwa do końca listopada.

Najlepiej jednak wakacje spędzić na niej wiosną, gdy do życia wstaje roślinność całej wyspy i można ją obserwować gdy jest w całej swojej okazałości. Pobyt na Krecie łączy się z możliwością zwiedzenia okolicznych wysp Morza Kreteńskiego.

Jedną ze standardowo oferowanych usług jest rejs statkiem, dzięki któremu możemy poznać położone nieopodal wyspy (np. Santorini ? wulkaniczną wyspę, z pięknymi białymi domkami czy Firę, na której według niektórych można zaobserwować najpiękniejszy zachód słońca na świecie). Często spotkamy się również na Krecie z zabytkami antycznej Grecji. Będą do niej należeć ruiny pałacu króla Minosa w Knossos z towarzyszącymi mu labiryntami, wysepka Elafonissi oraz miasta Chania i Rethymnon, w których można zauważyć pozostałości po przebywających w średniowieczu na wyspie Wenecjanach.

Sama Chania potrafi zachwycić wąskimi uliczkami oraz pozostałościami weneckiej i tureckiej architektury, natomiast w Rethymnon możemy znaleźć górującą nad miastem fortecę, stare weneckie domy oraz fontannę Rimondiego.

 Innymi miejscami, które na pewno warto zwiedzić będą Herakion wyspa Spinalonga i wąwóz Samaria. Natomiast wspaniałe widoki będziemy mogli zaobserwować na plażach w pobliżu Agia Pelagia oraz Ammoudara, gdzie znajdziemy rozrywkę przez cały okres pobytu na Krecie. Wyspa ta ? jej ukształtowanie, przyroda, bliskość morza oraz antyczne zabytki, zachwycą z pewnością każdego turystę.

 Znajdziemy tu również duży wybór hoteli w różnych standardach. Każdy z nich jest zwykle położony w malowniczej okolicy i ma w swojej ofercie całą gamę rozrywek i sportów wodnych. Jeżeli marzysz o wakacjach w ciepłym rejonie w którym możesz w spokoju wypocząć to Kreta z pewnością będzie świetnym wyborem. Wakacje jeszcze trwają, a więc biegiem do najbliższego biura podróży! 🙂