Kołobrzeg jest jednym z najlepiej rozwijających się miast w Polsce pod względem ekonomicznym. Swój dynamiczny rozkwit zawdzięcza korzystnemu położeniu, uzdrowiskowej funkcji, jaką pełni oraz dobrze prosperującej turystyce. To niezwykle piękne miasto zachęca do siebie przyjezdnych zarówno z kraju jak i zza granicy również wieloma zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Specyficzny klimat, jaki oferuje Kołobrzeg zapewnia ludziom relaks i odpoczynek od codziennych obowiązków.

Dowodem na profesjonalne przygotowanie Kołobrzegu na przyjęcie tysięcy turystów, jest chociażby bogata oferta noclegów w wielu hotelach i pensjonatach. Każdy człowiek może wybrać nocleg odpowiadający jego gustom pod względem standardów, widoków i dostępu do wielu atrakcji. Mile widziani są tu także kuracjusze pragnący polepszyć swój stan zdrowia korzystnymi walorami nadmorskiego kurortu. Jednak nie tylko noclegi są mocną stroną tego miasta. Dla wczasowiczów jest przygotowana szeroka oferta zabiegów leczniczych, odprężających i kosmetycznych. Ze względu na zdrowotne właściwości klimatyczne Kołobrzeg cieszy się dużą popularnością o każdej porze roku.

W Kołobrzegu można wypocząć na piaszczystej plaży Bałtyku lub w otoczeniu lasów z bogactwem różnorodnych gatunków roślin i zwierząt. Od urlopowicza zależy czy pragnie aktywnego wypoczynku z atrakcjami czy błogiego relaksu nad brzegiem morza. Trudno nie wspomnieć o typowym dla miast nadmorskich porcie, w którym można zobaczyć statki handlowe różnych bander i przeznaczeń ładunkowych oraz liczne dźwigi zajmujące się załadunkiem i wyładunkiem towarów. W okresie letnim w Kołobrzegu organizowane są koncerty znanych artystów, które przyciągają tłumy ludzi w każdym wieku. I również dla nich miasto zapewnia noclegi, by w pełni umożliwić komfortowo spędzony czas dla amatorów tych popularnych imprez.

Turyści rezerwujący noclegi w Kołobrzegu mogą być pewni, że miasto zapewni im wiele atrakcji w czasie pobytu. Znajdują się tu szlaki turystyczne dla wielbicieli sportu, miedzy innymi takie jak: rowerowe, piesze i kajakowe. Całymi rodzinami można się tu wybrać na wycieczkę na łonie natury, a niezbędny sprzęt można uzyskać z szerokiego asortymentu miejscowych wypożyczalni. W Kołobrzegu każdy poczuje się wyjątkowo i zachwyci się niepowtarzalnymi widokami naszego polskiego morza o zachodzie słońca. To miasto dla rodzin, ludzi rządnych przygód, zakochanych par i osób poszukujących zdrowego, leczniczego klimatu.