Poprzedni artykuł obfitował w informacje ogólne, tutaj chcielibyśmy udzielić kilku praktycznych wskazówek, dotyczących sposobów dotarcia na Wyspy, kosztów lotu, czy tego, co warto zobaczyć.

Najwygodniej dotrzeć na Wyspy drogą powietrzną, choć są i tacy, którzy wybierają się w rejs z portów Europy Zachodniej luksusowymi promami. Z racji tego, że żadne polskie lotnisko nie obsługuje bezpośrednich lotów, istnieje konieczność przesiadki w Paryżu, Frankfurcie lub Amsterdamie. W zależności do naszego wyboru lot będzie trwał od 8 do 10 godzin. Na miejscu, zwykle na lotnisku w Martynice, należy pamiętać o tym, aby cofnąć zegarki o 5 godzin, trochę odpocząć i wyruszyć dalej. Koszt lotu waha się w granicach od  3 do 8 tysięcy złotych, a uzależniony jest od przewoźnika.

Wysp na Karaibach jest tysiące, z czego największe i najbardziej popularne to Dominika, Martynika, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Gwadelupa i Saint Lucia. W zależności od tego, na co się zdecydujemy, czekają na nas zupełnie inne atrakcje. Zarówno krótkie, jak i nieco dłuższe wojaże po lazurowej wodzie nie powinny się odbyć, bez mapy Karaibów pod pachą, wszak jak to mówią “licho nie śpi”, zwłaszcza, gdy wiatr dmie w żagle.

Dominika

Uważana jest za najdzikszą ze wszystkich wysp na Karaibach, dlatego spokoju zazna tu każdy, kto uwielbia wypoczywać w maleńkich pensjonatach, z dala od szumu miasta, a w niemal zupełnej harmonii z przyrodą, różnorodnym ptactwem, czy wielobarwnymi kwiatami. To właśnie tę wyspę otula jedna z najpiękniejszych raf koralowych, więc świetnie będą się tutaj czuć miłośnicy nurkowania.

Martynika

Leży w środku archipelagu Małych Antyli i podlega Francji, dlatego na tej wyspie z pewnością, obok lokalnych specjałów, zasmakujemy również potraw kuchni francuskiej. Martynika, nazywana też wyspą kwiatów, ze względu na ich bogactwo, obfituje w puby i miejsca rozrywki, jak również luksusowe hotele, jednak nie zabraknie tu też uroczych pensjonatów, czy prywatnych kwater, udostępnianych przez mieszkańców.

Często jest tak, że na Martynice, która posiada rozbudowany port lotniczy, turyści z Europy wylatują dalej ? na Dominikę, St. Lucię, czy Gwadelupę, które nie obsługują z naszym kontynentem połączeń bezpośrednich.

Gwadelupa

Gwadelupa składa się z większych i mniejszych wysepek, dlatego jest rajem dla żeglarzy, gdyż w ciągu jednego dnia spokojnie można dotrzeć i zatrzymać się na trochę na każdej. Dzięki parkowi wodnemu Cousteau Underwater chętnie przybywają tu też amatorzy nurkowania. Podobnie, jak Martynika, Gwadelupa posiada rozległą bazę noclegową i sieć pubów i knajp, w których można zaznać albo spokoju albo wakacyjnego szaleństwa.

Saint Lucia

Dla wyspy charakterystyczne są wyrastające z niej szczyty wulkanów ? Petit Piton i Gros Piton. Wyspa nieoficjalnie podzielona na dwie części sprawia, że na północy możemy poczuć się jak prawdziwi turyści, gdyż ta obfituje w liczne atrakcje, udając się jednak na południe zasmakujemy tutejszego życia, choćby kupując owoce, morskie specjały na słynnym targu.  Jedno jest pewne ? każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Jak sama nazwa wskazuje, wyspy nalezą do zamorskiego departamentu Wielkiej Brytanii, dlatego spokojnie zjemy tu zarówno dania z kuchni angielskiej i międzynarodowej, jak i lokalnej. Doskonale opracowane trasy spacerowe sprawiają, że jeśli zmęczy nas wylegiwanie się na gorącym piasku, spokojnie możemy się wybrać w wędrówkę w nieznane. Jeśli natomiast zapragniemy rozrywki, to również otrzymamy sporą jej porcję, szczególnie wieczorami i nocą, kiedy wysepki budzą się do życia z podwójną siłą.

Karaiby kryją jeszcze wiele innych wysp i wysepek, które warto zobaczyć, jedno jest pewne ? nie wystarczy nam na to jeden wyjazd. Wiele mówi się o żeglarzach i turystach, którzy raz polecieli na Karaiby i już tam zostali. Kto wie, czy z Wami nie będzie podobnie.