9.05.2014 to już najwyższy czas na zaplanowanie letnich wakacji. Gdzie pojechać tym razem? Polska, Europa, a może coś zdecydowanie bardziej egzotycznego? Plany wakacyjne zależą od wielu czynników. Po pierwsze zasobności naszego portfela, po drugie długości urlopu do wykorzystania, po trzecie od naszego usposobienia. Nie wszyscy pragną wydać wszystkie oszczędności, na dwa tygodnie sielskiej zabawy. Niewielu ma w sobie tyle odwagi, by wyjeżdżać w odległe miejsca. Gdzie pojechać? Co warto zobaczyć? Jakie miejsca będą tegorocznym hitem?

źródło: biuropodrozywiola.pl

źródło: biuropodrozywiola.pl

Wakacje z biurem podróży czy na własną rękę? Wszystko zależy od tego jak dobrze czujemy się w roli podróżnika. Wakacje zorganizowane w całości przez biura podróży to opcja dla tych, którzy nie mają czasu lub po prostu nie lubią zaprzątać sobie głowy rezerwacją hoteli, biletów lotniczych itp. Zorganizowane wycieczki zwłaszcza w wersjach all inclusive są nieco droższe, ale bardzo komfortowe. Nie przejmujemy się praktycznie niczym. Ze spokojną głową wsiadamy do samolotu i odpoczywamy.

Podróże na własną rękę są dedykowane podróżnikom, którzy oczekują od wakacji czegoś niepowtarzalnego. Są samodzielni i pasjonują się tym, co obce i nieodkryte. Dobrze wiedzą, że na tego typu podróżach można nieco przyoszczędzić pod warunkiem, że rzeczywiście ma się rozeznanie, co jak i za ile.

źródło: biuropodrozywiola.pl

źródło: biuropodrozywiola.pl

Cele podróżnicze na 2014 rok W każdym sezonie można wymienić kilka miejsc, które są szczególnie atrakcyjne dla turystów. W tym roku warto zwrócić uwagę nie tylko na dalekie regiony świata, biura podróży coraz częściej proponują zorganizowane wycieczki do Barcelony, Grecji, Hiszpanii, Czarnogóry.

Barcelona kojarzy nam się nieprzerwanie z kinem kontrowersyjnego Woodego Allena oraz niepokonaną drużyną piłki nożnej. Wielu podróżników, którzy obrali sobie ją na swój cel wakacyjny powraca tam cyklicznie co jakiś czas. Dobra inicjatywa nie tylko na długie wakacje ale również na przedłużony weekend. Loty dostępne są z Wrocławia, Poznania, Krakowa (Ryanair do Barcelona Girona) i Warszawy Modlina (Ryanair na El Prat) oraz z Katowic, Poznania, Gdańska i Warszawy Chopina (Wizzair do Barcelony El Prat). Jeśli Hiszpania to tylko w wersji ze słoneczną Malagą, najpiękniejszym miastem tego kraju. Oferty turystyczne w tym regionie bywają bardzo zróżnicowane cenowo. Chociażby dlatego można zdecydować się na nią zarówno w wersji na bogato, jak i w bardziej oszczędnej.

źródło: biuropodrozywiola.pl

źródło: biuropodrozywiola.pl

Francja – czyli kraj serów, bagietek i pięknych kobiet. Nicea, stolica Lazurowego Wybrzeża to kurort wakacyjny, który wzbudzi nasze pozytywne emocje. Najczęściej odwiedzane tutaj atrakcje turystyczne to między innymi tor Formuły 1 w Monako, Perfumeria Molinard, Muzeum Picassa w Antibes, Fabryka Czekolady Alexandre w Roubion, hodowla ślimaków Escargots de la Dominette.

Bułgaria z ważnym ośrodkiem turystycznym o nazwie Burgas. Miejsce słynące powszechnie ze źródeł termalnych i licznych uzdrowisk. Słoneczne wybrzeże to dobry wypoczynek i niezbyt wygórowane ceny.

źródło: biuropodrozywiola.pl

źródło: biuropodrozywiola.pl

Nieco dalej… Jeśli oczekujemy bardziej egzotycznych przeżyć to wybierzmy Maroko. Stosunkowo tanio i bardzo atrakcyjnie. Ponadto warto także odwiedzić Wyspy Kanaryjskie, gdzie słońce będzie przygrzewało nasze ciało, a serce dozna prawdziwie wspaniałych rozkoszy krajobrazowych.

Pierwsze spostrzeżenia biur podróży Dane zebrane przez biura podróży wskazują jednoznacznie, że w tym roku Polacy będą podróżować dużo i często. Już dzisiaj ilość sprzedanych wycieczek jest znacznie większa w porównaniu do roku poprzedniego. Najwięcej biletów powędrowało do osób, które pojadą do Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Chorwacji. Nieco większe wzrosty w porównaniu z poprzednimi latami odnotowuje też Turcja.

źródło: egospodarka.pl

źródło: egospodarka.pl

Co z polskim morzem? Turystów pewnie nie zabraknie, niestety tutaj nigdy nie mamy gwarancji, że napotkamy na bezdeszczową pogodę. Urlopy planujemy z dużym wyprzedzeniem, nie znając jeszcze prognozy pogody na ten czas – to dodatkowe utrudnienie. Gdy mamy dzieci, sprawy się jeszcze bardziej komplikują, bo brak pogody to także utrata wielu atrakcji. To właśnie dlatego chętniej wyjeżdżamy zagranicę.