Jest wiele możliwości na znalezienie wakacji. Można je organizować samemu, ale można też podporządkować się różnym podmiotom zajmującym się organizacją wczasów. We wcześniejszych wpisach podawałam instrukcję znalezienia taniego noclegu i tanich podróży samolotem. To, moim zdaniem, najlepsze sposoby na zorganizowanie wakacji w krajach europejskich, jeśli znamy język i jesteśmy żądni przygód. Niestety duża ilość “podróżników” ani nie zna języków, ani nie chce się bawić w organizację wakacji na własną rękę z powodów bezpieczeństwa. Jeśli coś wyjdzie nie tak, można winić tylko siebie. Trzeba jednak czasem wziąć to ryzyko na siebie, jeśli chce się zaoszczędzić.

Dziś chciałabym napisać o tym, że dobrym sposobem na podróżowanie są również biura podróży. To idealne rozwiązanie dla osób nieznających języka bojących się organizować coś samemu, a także to wyborny sposób na podróżowanie po krajach, można by rzec, abstrakcyjnych. Mam tu na myśli takie, do których nie latają tanie linie lotnicze, ani właściwie żadne linie, prócz czarterów i takie, do których strach jest zorganizować coś samemu, jak na przykład szukanie noclegu. I tu właśnie pomocne będą wszelkie biura zajmujące się zorganizowanymi wycieczkami. Dla nas, skomputeryzowanych, najlepszym rozwiązaniem jest biuro podróży online, ponieważ pozwala ono na zaoszczędzenie paru groszy, a przecież właśnie tanie podróżowanie jest dla nas tak ważne. Bez pośrednictwa typowych, “fizycznych” biur podróży, możemy liczyć na oszczędności wysokości kilku procent wakacji, ponieważ omijamy prowizję dla oddziału poszczególnych biur. Oczywiście, w takich sytuacjach musimy liczyć się z tym, że będzie drożej, niż gdybyśmy zorganizowali wakacje samemu, ale musimy mieć na uwadze, że trudno samemu zaplanować wycieczkę do Egiptu lub Tunezji, krajów typowo turystycznych. I właśnie dzięki biurom podróży online możemy nie tylko samemu wybrać miejsce spośród wszystkich tych, które mogą nas potencjalnie zainteresować, ale również obniżyć ten koszt.

Kilkakrotnie korzystałam z tych firm, ponieważ pozwalają na bezpieczne wakacje. Odpowiadają za nas i w razie wypadku, mamy ubezpieczenie. Pod tym względem, widać same plusy. Właściwie jedynym minusem jest to, że trzeba więcej zapłacić.

Przed szukaniem wczasów, warto przemyśleć wszystkie opcje, wszelkie za i przeciw, ponieważ najważniejsze jest to, żebyśmy czuli się tam bezpiecznie i komfortowo. Nie zawsze jest to możliwe w przypadku organizowania wypadów ze znajomymi.