Grecja – kolebka europejskiej cywilizacji. Co nie oznacza, że wycieczka zagraniczna do niej jest przedsięwzięciem archeologicznym. Państwo to jest bardzo bogate w atrakcje i walory turystyczne. Zwiedzanie muzeów i zabytków to tylko niektóre z nich.

Tereny położone nad brzegiem Morza Śródziemnego to kraina wręcz stworzona do wypoczynku. Piękne widoki i cudowna pogoda… nawet mieszkańcy często wydają się bardziej pochłonięci relaksowaniem się, niż pracowaniem. To nawet bardzo się rzuca w oczy zalatanemu Europejczykowi – Grecy raczej nigdy się nie spieszą. Sprawy załatwiają powoli i czasami wręcz zdają się specjalnie je rozwlekać. Poza tym na prowincji raczej nie uświadczysz żadnej wzmianki na temat kryzysu nękającego państwo. Życie toczy się tam tymi samymi koleinami co zawsze.

Jednym z bardzo istotnych elementów codzienności w Grecji są posiłki. Grecka kuchnia specjalizuje się w lekkich, orzeźwiających potrawach. Kompletnie odmiennych od tego, co spożywamy w mroźnej Polsce. Na stole znajdziesz mnóstwo świeżych warzyw i owoców, wszechobecne oliwki, pyszne, świeże pieczywo, bardzo chętnie spożywane z oliwą oraz serem. Wiele z Greckich przysmaków to bardzo proste kompozycje. Jedzenie ich na świeżym powietrzu, w miejscu z widokiem na malowniczą krainę, to jednak najbogatsza z uczt, jaka może się człowiekowi przytrafić.

Turystyka uprawiana w Grecji daje okazję do podziwiania bardzo zróżnicowanych terenów. Państwo ma dostęp aż do trzech mórz: Egejskiego, Jońskiego i Śródziemnomorskiego (dwa pierwsze są częścią ostatniego). Na wybrzeżach znajdziemy zarówno skaliste urwiska, jak i piaszczyste plaże stworzone dla tych, których nie kręci turystyka aktywna.

Oprócz niezapomnianych wrażeń związanych z naturalnymi walorami, Grecja oferuje już wspomniany wcześniej kawał historii, na której powstała tożsamość naszej kultury. Jeśli nie masz czasu na zbyt wymagające wycieczki wgłąb kraju, wystarczy, że zwiedzisz Ateny. W stolicy Grecji znajdują się antyczne obiekty znane z podręczników, takie jak chociażby świątynia Ateny oraz świątynia Zeusa, obydwie położone w sąsiedztwie innych miejsc sakralnych na wzgórzu Akropol.