Przy polocie samolotem pasażerowie non-stop popełniają te sam błędy. Zbierając się do lotu, na samym lotnisku i oczywiście na pokładzie. Przedstawię 10 podstawowych błędów, które pomogą Wam w przyszłości latać z przyjemnością.

 

  1. Przybycie na lotnisko z opóźnieniem. Zawsze trzeba policzyć czas na rejestracje i na przejście przez system bezpieczeństwa lotniska. Kiedy się spóźniacie, stajecie się mnie odporni na stres, więcej jest nerwów i u Waszego bagażu zawsze wtedy jest mniej szans, żeby on poleciał z Wami, z tego powodu, że możecie go zapomnieć.
  2. Kiedy musicie zrobić przesiadkę, zawsze zostawiajcie około 3 godzin przerwy pomiędzy lotami, wtedy nie będziecie zdenerwowanie spoglądać na zegarek, myśląc , że nie zdążycie.
  3. Wypicie zbyt dużej ilości kawy. Oczywiście chce się posmakować dobrej kawki przed lotem, ale nie zapomnijcie, że bo dawce kofeiny ciężko Wam będzie zasnąć.
  4. Latać podczas choroby. Jak już się jest chory to najlepiej zostać w domu. Przysporzycie kłopotów nie tylko sobie, ale i pasażerom oraz pracownikom, którzy lecą razem z Wami.
  5. Na nic nie czekajcie w samolocie. Ni myślcie, że podczas lotu ktoś zaproponuje świeżą gazetę, kolację, poduszkę czy tabletkę na ból głowy. Wszystko trzeba mieć ze sobą.
  6. Nie chodźcie na boso w samolocie.
  7. Zwróćcie uwagę na to jak funkcjonuje Wasz organizm. Jeśli wiecie, że tłuste jedzenie, źle wpływa na Wasze trawienie, to nie ryzykujcie i nie jedzcie go w przeddzień lotu. Nie zakładajcie ciasnych ubrań i dżinsów na dłuższe loty. Dobrze się wyśpijcie i starajcie się przebywać jak najwięcej na świeżym powietrzu przed tripem.
  8. Bądźcie ostrożni z lekami. Czasami pokusa alkoholowa w samolocie jest na tyle silna, że zapomina się o tym, że się przyjęło jakiś lek przed polotem, który źle współdziała z alkoholem.
  9. Nie przesadzajcie z alkoholem. Pamiętajcie, że w powietrzu ilość alkoholu potrzebnego do dobrego samopoczucia, jest mniejsza niż na ziemi, dlatego warto wypić trochę mniej niż zazwyczaj.
  10. Nie latajcie z firmą, która Wam nie odpowiada, nerwy i zdrowie są droższe, nawet przy wygodniejszym grafiku lotów.

Kilka takich rad pomoże Wam zawsze latać spokojnie i bez nerwów. Najważniejsze, jeżeli tego nie lubicie to starajcie się podróżować innymi sposobami. Przyjemność z samej podróży powinna dać kopa dla dalszego odpoczynku lub dla pożytecznej pracy.