O tym, że Gdańsk jest miastem niezwykłym nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Zachwyca nie tylko architekturą, ale też historią i charakterystycznymi żurawiami górującymi nad Motławą. Miasto posiada bogatą bazę noclegową o różnej rozpiętości cenowej, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Na wypad w środku lata doskonale nadaje się camping albo namiot, nic nie zastąpi nie tylko wrażeń z jego rozbijania, ale również zawierania znajomości w kolejkach do prysznica. Miejsce z tego typu ?atrakcjami? ma również Gdańsk.

Camping nr 218 znajduje się w Stogach, około 20 minut tramwajem nr 8 od dworca PKP. Możliwości noclegu w tym miejscu są cztery:

  • Domki ? od dwu do wieloosobowych
  • Przyczepy campingowe
  • Namiot
  • Własny camper

Domki to opcja dla kogoś, kto potrzebuje jedynie kawałka łóżka do spania, będzie jadał ?na mieście?, a zęby bez problemu umyje w drodze do sanitariatów oddalonych od kilku do kilkunastu metrów.

Przyczepy campingowe posiadają kuchenki gazowe, lodówki oraz umywalki. Jest w nich stosunkowo dużo miejsca, więc bez problemu pomieści się w nich cała rodzina.

Namiot to opcja dla wytrawnych turystów, którym niestraszne pogorszenie pogody, czy brak dostępu do gniazdka elektrycznego.

W przypadku przyjechania własnym camperem nie musimy się martwić o miejsce ? camping dysponuje pokaźnym parkingiem.

Na terenie campingu znajdują się sanitariaty z prysznicami i gorącą wodą dostępną 24 godziny na dobę oraz oczywiście toaletami. Oprócz tego można się tu napić  piwa, czy zjeść pyszny posiłek w ?barze? na świeżym powietrzu. Właściciele dbają o to, aby goście czuli się swobodnie i nie brakowało im rozrywek. Do dyspozycji jest bilard, ping pong i automaty do gier. Na miejscu jest również możliwość grillowania ? grille dostępne są za darmo, a także zrobienia prania (90 minut prania kosztuje 10 zł).

Jeśli chodzi o teren wokół campingu, to z pewnością możemy się tam poczuć, jak w środku lasu. Znalezienie się na rozległej, podobno najpiękniejszej w Gdańsku plaży, nie powinno zająć więcej, niż 5 minut. Tuż przed wejściem możemy się raczyć zimnym piwem, lodami i goframi, a także rybą. W ?centrum? Stogów natomiast mamy wszystko, czego nam potrzeba ? sklepy spożywcze, w tym monopolowe, działające 24 h/dobę, bankomaty, sklepy odzieżowe, kafejkę internetową.

Jeśli zdecydujemy się na wakacje nad Bałtykiem, to Stogi i camping będą nie tylko tanią, ale również atrakcyjną opcją.