Smartfon jako aparat podczas wyjazdów wakacyjnych jest już popularny od dłuższego czasu. Jak możesz usprawnić robienie wakacyjnych zdjęć? Przede wszystkim korzystając z odpowiednich akcesoriów. Poznaj te najbardziej przydatne.

Dodatkowe obiektywy

Jeżeli posiadasz smartfona mającego tylko jeden obiektyw, z pomocą przyjdą Ci dodatkowe gadżety montowane na obudowie smartfona. Nawet w przypadku urządzeń z podwójną kamerą mnogość zastosowań dodatkowych obiektywów udostępnia nową perspektywę w fotografii mobilnej.  Producenci smartfonów wyposażają swoje sprzęty jedynie w obiektywy uniwersalne, tele albo szerokokątne, z kolei wśród dodatkowych akcesoriów możesz znaleźć m.in. obiektyw makro, mikroskopowy albo rybie oko, dający ciekawy sposób widzenia. Dzięki takim fotograficznym akcesoriom do smartfonów uzyskasz wiele kreatywnych ujęć lub stworzysz mnóstwo zaskakujących zdjęć grupowych.

Wodoodporna obudowa

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na urlop, może przydać Ci się wodoszczelna, fotograficzna obudowa na telefon. Jest ona najprostszym i niedrogim sposobem na zorganizowanie sobie aparatu działającego pod wodą. Za jej sprawą stworzysz fantastyczne zdjęcia na basenie, w morzu czy jeziorze – niepowtarzalne pamiątki z wakacji. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w przypadku zalania smartfona, warto odwiedzić serwis telefonów. Ofertę specjalistów od naprawy elektroniki można poznać pod adresem https://wymien-szybke.pl. Jeśli masz jakikolwiek problem ze swoim urządzeniem, serwis smartfonów jest miejscem, w którym uzyskasz pomoc. Kupisz tam również ciekawe akcesoria.

Kieszonkowa lampa diodowa

Z dodatkowych lamp diodowych dla Twojego smartfona można wymienić urządzenia doczepiane na pokrowcu. Dodatkowe źródła światła nierzadko działają jednak na zupełnie innej zasadzie. Można też zdecydować się na lampę doczepianą do gniazda słuchawkowego. Daje ona ciągłe oświetlenie, przydające się przede wszystkim w trakcie nagrywania wideo, ale sprawdzające się także w przypadku fotografii.

Uchwyty i gimbale do smartfonów

Najpopularniejszym uchwytem do smartfonów jest selfie stick. Akcesorium stało się ciekawym elementem popkultury – przez jednych uwielbianym, przez innych znienawidzonym. Selfie stick przydaje się nie tylko w trakcie wykonywania selfie, ale też grupowych zdjęć, przy zmianach perspektywy i fotografowaniu znad głowy. Jeśli chodzi o przydatne fotograficzne akcesoria do smartfonów, warto zdecydować się też na uchwyt na smartfon mocowany na gwincie. Dzięki niemu zamontujesz urządzenie mobilne na dowolnym statywie lub monopodzie. W sprzedaży dostępne są także dedykowane do smartfonów gimbale.

Chociaż te akcesoria kojarzą się głównie z filmowaniem, znajdą szerokie zastosowanie w fotografii. Gimbale eliminują poruszenia powstające podczas fotografowania z wydłużonym czasem ekspozycji. Za ich sprawą zrealizujesz ostre zdjęcia także przy małej ilości światła. Inną interesująca funkcją tych fotoakcesoriów jest np. możliwość wykonywania panoramy. Wystarczy włączyć odpowiednią funkcję stabilizatora, a następnie wykonać obrót o wybrany kąt.

Dzięki fotograficznym akcesoriom do smartfona możesz uwolnić swoją kreatywność. Mobilne urządzenie stanie się wtedy wszechstronnym narzędziem zapewniającym różne funkcje pozwalające na uzyskanie ciekawej perspektywy, ustabilizowanie sprzętu czy fotografowanie przy odpowiednim świetle.