Polska festiwalami muzycznymi stoi? Zdecydowanie tak. Co roku w naszym kraju odbywają się wydarzenia muzyczne, które przyciągają rzesze fanów. Na wiele z nich zapraszane są gwiazdy światowego formatu, których nie ujrzymy na innych występach w kraju nad Wisłą. Przedstawiamy festiwale muzyczne organizowane w 2019 roku, które są pozycją obowiązkową dla każdego fana koncertów plenerowych. Zaczynamy już pod koniec maja!

Jak co roku. Festiwale zaczynamy w Warszawie

Orange Warsaw Festival od 2008 roku inauguruje sezon festiwali muzycznych w naszym kraju. Wydarzenie organizowane na przełomie maja i czerwca przyciąga tysiące fanów muzyki na warszawski tor wyścigów konnych Służewiec. Cechą wyróżniającą OWF na tle konkurencji jest z pewnością dobrze dobrany line-up artystów. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby każda osoba przyjeżdżająca do stolicy na scenie mogła odnaleźć muzyka reprezentującego jej ulubiony gatunek muzyczny. Ubiegłoroczna edycja została zdominowana przez fanów Dua Lipy, a oprócz brytyjskiej wokalistki na scenach Warsaw Stage i Orange Stage pojawili się również: Rasmentalism, Florence and the Machine, Ralph Kaminski oraz Taco Hamingway. Robi wrażenie? W 2019 roku obsada będzie równie mocna!

Początek Orange Warsaw Festival zaplanowano na 31 maja. Wówczas na scenie pojawi się między innymi Solange i wracający po długiej przerwie od koncertowania Quebonafide. Raper z Ciechanowa to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców muzyki hip-hop. Ucieszeni będą również fani zagranicznego hip-hopu. Następnego dnia na scenie głównej pojawi się Cardi B, czyli raperka bijąca rekordy popularności nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Impreza zakończy się 1 czerwca, a dwudniowy karnet na Orange Warsaw Festival to koszt 400 zł. Warto się śpieszyć, ponieważ bilety drożeją z dnia na dzień.

Najjaśniejsze gwiazdy świecą w Gdyni

Miesiąc po Orange Warsaw Festival fani plenerowych koncertów zjadą do Gdyni na lotnisko Gdynia-Kosakowo. 3 lipca 2019 roku rozpocznie się Open’er Festival. Niezmiennie od kilku lat trójmiejski festiwal jest jednym z najgłośniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Nic dziwnego, skoro na samej zeszłorocznej edycji można było zobaczyć takie gwiazdy jak Depeche Mode, Bruno Marsa czy Post Malone. Organizatorzy zapewniają występ gwiazd światowego formatu, ale dbają również o rynek krajowy. Swój ostatni koncert na Open’er Festival 2018 rozegrała formacja Taconafide złożona z raperów Quebonafide i Taco Hemingwaya. Oprócz tego na głównej scenie pojawił się Organek, a na Tent Stage można było posłuchać Otsochodzi, PRO8L3M czy Years&Years. Jak to będzie wyglądało w tym roku?

Równie imponująco. Główną atrakcją pierwszego dnia będzie Travis Scott, a w kolejnych będzie można na żywo posłuchać między innymi rapera G-Eazy czy Rudimental bądź Swedish House Mafia. Pełen line-up tegorocznej edycji nie jest jeszcze znany, jednak wiadomo, że Open’er Festival 2019 potrwa do soboty 6 lipca, a jego koszt to niecałe 300 zł.

Początek sierpnia, czyli Pol’and’Rock Festival

Nieprzerwalnie od 1995 roku za sprawą inicjatywy Jerzego Owsiaka i fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na przełomie lipca i sierpnia do Kostrzyna nad Odrą zjeżdżają tysiące fanów dobrej muzyki i jeszcze lepszej zabawy. Pol’and’Rock Festival, który wcześniej nazywał się Przystankiem Woodstock to pozycja obowiązkowa w terminarzu każdego festiwalowicza. Zeszłoroczną edycję odwiedziło nawet 700 tysięcy osób. Na podobny wynik organizatorzy liczą w tym roku. Swój występ na Dużej Scenie jak do tej pory potwierdziły zespoły: Happysad, Acid Drinkers, Skunk Anansie, Ziggy Marley oraz Testament. W 2019 roku impreza zostanie zainagurowana 1 sierpnia i potrwa przez trzy kolejne dni.

Pol’and’Rock Festival to nie tylko dobra muzyka, ale również okazja do spędzenia czasu ze swoimi znajomymi. Dodatkowo jeden z największych krajowych festiwali muzycznych sprzyja nawiązaniu nowych znajomości. Co roku popularne pole namiotowe jest wypełnione po brzegi, a do Kostrzyna nad Odrą zjeżdżają nie tylko Polacy, ale również Niemcy, Czesi lub Austriacy. W założeniu impreza jest podziękowaniem dla wolontariuszy WOŚP za ich ciężką pracę podczas finału wydarzenia. Pol’and’Rock Festival jest całkowicie darmową imprezą. Od kliku lat Jerzy Owsiak współpracuje z siecią telefonów komórkowych Play, a w ramach tej współpracy na terenie festiwalu dostępne są liczne atrakcje urozmaicające trzy dni zabawy.

Inne festiwale godne polecenia

Orange Warsaw Festival, Open’er czy Pol’and’Rock Festival to absolutna czołówka dużych koncertów plenerowych w naszym kraju. Wymieniając pozycje godne uwagi tegorocznego lata, nie można jednak ominąć festiwalu Sunrise. Impreza w Kołobrzegu to trzydniowe święto dla każdego fana muzyki elektronicznej. Gwiazdy światowej sceny alternatywnej można zobaczyć na katowickim OFF Festival, a do Krakowa na Live Festiwal zjadą między innymi Calvin Harris, Macklemore, Post Malone czy Years&Years. Które wydarzenie wybieracie w tym roku?