Wczasy w Egipcie należą do coraz popularniejszych, wybieranych przez Polaków. Przed zdecydowaniem się na taki wyjazd, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim pogodę. Nie ma sensu wybierać się do takiego kraju w środku lata (tak, jak zrobiłam to ja). W lipcu i sierpniu panują tam temperatury nie do zniesienia.

Do tego stopnia, że praktycznie każdą chwilę chciałoby się spędzać w basenie przy hotelu lub na plaży. Najlepszy okres do zwiedzania Egiptu, według przewodnika Pascala, to październik i listopad. Wtedy jest na tyle znośnie, że spokojnie można chłonąć zabytki w Kairze, Gizie i Luksorze. Drugim czynnikiem jest ogromna nachalność Egipcjan. Głównie w handlu. Wynika to z tego, że przy bardzo niskich zarobkach, werbując klientów do sklepu, mają szansę na premię. Dramatyczne są ich pensje. Przeciętny pracownik zarabia około osiemdziesiąt dolarów amerykańskich.

Ale wróćmy do nachalności, wszystko to sprowadza się do tego, że czasem zwykły spacer ulicą może być niezwykle męczący. Poza tym turyści w krajach arabskich często narzekają na jedzenie, które za każdym razem jest takie same, mimo że składa się z innych składników. I na koniec jeden z najważniejszych czynników – inna flora bakteryjna, która u wielu ludzi powoduje męczącą, czasem kilkudniową biegunkę i problemy z żołądkiem.

To są minusy wycieczki do Egiptu. Poza tym jest wiele plusów, które się w tym serwisie pojawią już niebawem.