Za oknem słońce pomału przygrzewa, a dzień staje się coraz dłuższy. Wiosna zbliża się, a co za tym idzie, wędrówki czas zacząć. Włóczykije oczywiście nie mogą się doczekać i już planują, co by tu zobaczyć, co zwiedzić, gdzie pojechać, gdzie nas jeszcze nie było. Na początek może coś niedaleko od Wrocławia.

Godnym polecenia jest miejsce zwane Doliną Baryczy, kraina nad leniwą rzeką zwaną Barycz. Rzeka liczy sobie 133 km długości i zaczyna swój bieg koło Ostrowa Wielkopolskiego a kończy w Okolicach Wyszanowa, wpadając do Odry. Jest to bardzo piękne i urokliwe miejsce w Polsce. Liczne stawy, lasy, mokradła, pola oraz łąki tworzą idealny klimat do odpoczynku. W Dolinie Baryczy odpoczynek znajdzie każdy.

Dla rowerzystów są przygotowane ścieżki rowerowe, biegnące wzdłuż całej rzeki Baryczy. Dla pieszych turystów, powstał specjalny niebieski szlak, łączący w sobie ciekawostki przyrodnicze, jak również zabytki, takie jak: pałace otoczone starymi parkami, kościoły, kamieniczki z murów pruskich oraz wiejskie chaty. Przez Barycz przebiega szlak kajakowy, mało wymagający lecz piękny krajobrazowo, w sam raz na rozpoczęcie sezonu kajakowego po zimie. Wędkarze na stawach Milickich na pewno złapią swojego rekordowego karpia, gdyż stawy milickie są regularnie zarybiane. Turyści mniej aktywni, którzy lubią leniuchować też znajdą coś dla siebie na licznych agro – spa.

Dzieci, a także dorośli na pewno będą podekscytowani przejażdżką kolejką. A jeżeli kolejka to oczywiście tylko wąskotorowa. W 2013 roku została otworzona Krośnicka Kolej Wąskotorowa, nawiązująca do historycznego szlaku Wrocławskiej Kolei Dojazdowej. Trasa kolejki liczy sobie 3km długości na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Krośnicach. Ułożona jest w kształcie „Ósemki” wijąc się przez malowniczy krajobraz rzeki oraz stawów milickich. Na trasie usytuowano też pięć stacyjek, na których umieszczono tablice edukacyjne. Warto też dodać że tabor, którym przyjdzie nam się przejechać jest oryginalny, a w skład niego wchodzi lokomotywa parowa Px – 48-1907, lokomotywa spalinowa oraz lokomotywa edukacyjna „Tomcio” dla dzieci. Takiej atrakcji nie można przegapić.