Darłowo jest miastem leżącym w województwie zachodniopomorskim, do którego w okresie letnim przybywają tłumy turystów. Jest to urocze i przyjazne turystom miejsce, w którym chętnie, co roku poszukują noclegów ludzie z całej Polski. Miasto przyciąga do siebie nie tylko interesującym położeniem i dostępem do Morza Bałtyckiego, ale również wieloma atrakcjami turystycznymi.
Noclegi w Darłowie rezerwowane są przez miłośników błogiego wypoczynku na plaży, ale także przez wielbicieli cyklicznie organizowanych imprez. Między innymi taką popularną imprezą jest Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych odbywający się w czerwcu. Od 1999 roku Darłowo jest miejscem spotykania się wielu amatorów tego rodzaju pojazdów, a także bardzo interesującym wydarzeniem dla rodzin spędzających w tym czasie wakacje.

Godną uwagi imprezą dla wszystkich turystów jest Międzynarodowy Festiwal Latawców odbywający się w okresie letnim, na którym przybysze mają możliwość podziwiania niezwykłych i kolorowych latawców wykonanych przez uczestników festiwalu. Jest to ciekawe przeżycie przede wszystkim dla dzieci, które mają okazję zobaczyć latawce różnych konstrukcji i kształtów, a nawet latawce przypominające ich ulubieńców z animowanych filmów.

Darłowo zaprasza do siebie również portem rybackim, przystanią żeglarską, latarnią morską oraz rozsuwanym mostem z wieżą kontrolną. Ten niezwykły most jest dostępny jedynie dla pieszych i jego podstawową funkcją jest łączenie miasta rozdzielonego rzeką Wieprzą. Latem po tej rzece z centrum miasta do rozsuwanego mostu kursuje tramwaj wodny, który jest dla turystów mających noclegi w Darłowie i w okolicznych miastach dużą atrakcją.

Osoby lubiące piesze wędrówki z pewnością będą zachwycone szlakami turystycznymi, na których mają okazję zobaczyć zabytki miasta oraz średniowieczne kościoły. Darłowo może poszczycić się słynnym, gotyckim Zamkiem Książąt Pomorskich, Kościołem Mariackim oraz licznymi zabytkowymi kamienicami, które do dziś zachowały swój dawny urok.

Miasto zachwyca cudownymi widokami, które każdy pragnie uwiecznić i chociaż dzięki fotografii móc wspominać przyjemne chwile, które spędził w tych okolicach. Rezerwując noclegi w Darłowie turyści mogą liczyć na udany wypoczynek i z pewnością będą pragnęli zagościć ponownie w tym pięknym mieście za rok. Dowodem na to jest wciąż rosnące zainteresowanie Darłowem, jako miejscem na nocleg w sezonie letnim.