Niepewna pogoda, zimne morze, porozrzucane puste butelki i wszechobecna tandeta – właśnie na to natknie się wczasowicz odpoczywający w rodzimych kurortach. Oczywiście nie warto zbytnio demonizować – polskie wybrzeże bywa zachwycające. Jeśli jednak zechcecie odpocząć od widoku nadbałtyckich parawanów, wybierzcie się na jedną z najpiękniejszych plaż świata.

Seszele, wyspa Praslin, plaża Anse Lazio

W blasku słońca krystaliczna woda lśni wszystkimi odcieniami błękitu. Również świat pod powierzchnią obfituje w cudowne barwy, dlatego nurkowanie to obowiązkowy punkt pobytu na afrykańskich wyspach. Jeżeli postanowimy skryć się przed gorącymi promieniami, pomocą służą rosnące nieopodal brzegu palmy i eukaliptusy. Piasek urzeka swoją delikatnością. Anse Lazio to prawdziwy raj na ziemi.

plaża

Źródło: askbeach.com

Indie, Andamany, wyspa Havelock, plaża Radhanagar

Uznaje się ją za najpiękniejszą plażę Azji. Wybrzeże okalają bujne, zielone lasy. Widoki zapierają dech w piersiach i przypominają najbardziej fotogeniczne krajobrazy znane z pocztówek .To doskonałe miejsce, by oddawać się rozkoszom takim jak kąpiele w oceanie, spacery po drobnym piasku i podziwianie zachodu słońca.

plaża

Źródło: tripadvisor.com

Hiszpania, San Sebastian, plaża La Concha

Lokacja olśniewa swoją urodą. Doskonale komponuje się z architekturą urokliwego miasta. Łagodne zejście do wody wydaje się szczególnie przyjazne dzieciom. Miłośników pieszych wycieczek zainteresuje zadbana promenada. Okoliczne knajpki stwarzają z kolei możliwość zasmakowania w baskijskiej kuchni.

plaża

Źródło: lamejorplaya.es

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, plaża Jumeirah

Bliskowschodnia metropolia to nie tylko najwyższe, ultranowoczesne drapacze chmur. Znajdziemy w niej także oszałamiająco piękne plaże z białym piaskiem i dostępem do ciepłego, turkusowego morza. Jumeirah zagwarantuje chwilę wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku. Zrobimy tam mnóstwo doskonałych fotografii, które wzbudzą zazdrość znajomych i sąsiadów.

plaża

Źródło: dotwnews.com

Brazylia, Pernambuco, plaża Sancho

Tropikalny raj dla wielbicieli kąpieli słonecznych kusi błękitem wód i bogactwem morskiej fauny. Jeśli szuka się spokoju i odosobnienia, można na nie liczyć – na plaży nie ma dużego tłoku, więc czasem udaje się wypoczywać w samotności.

plaża

Źródło: ocdn.eu

Australia, wyspy Whitesundays, plaża Whitehaven

Należy do najczęściej fotografowanych miejsc na świecie. Otoczona rafą koralową i niebieskim oceanem nieustannie zmienia swój kształt pod wpływem fal. Niedaleko brzegu podpływają majestatyczne wieloryby. Do Whitehaven najlepiej przybyć o świcie, uprzedzając innych turystów i zostawić na białym piasku pierwsze ślady stóp.

plaża

Źródło: mopimg.cn

Wszystkie zaprezentowane miejsca olśniewają przecudownymi widokami. Są idealnymi celami wakacyjnych podróży i obiektami niegasnącej fascynacji pięknem krajobrazu. Jeżeli pragniesz podziwiać upajające zachody słońca, nurkować wśród bajecznych raf i cieszyć się ciepłem słonecznych promieni, nie zwlekaj i rezerwuj lot do jednej z rajskich krain.