Afryka zwana jest Czarnym Kontynentem. Jest ona połączona z Europą poprzez kanał Sueski oraz z Azją półwyspem. Afrykańskie stepy to dom wielu gatunków zwierząt: żyraf, zebr i lwów. Na terenach bardziej podmokłych spotkamy hipopotamy i flamingi. Są tez oczywiście tereny górzyste z Kilimandżaro.

W tych okolicach spotkamy ciekawe okazy roślinności. W lasach deszczowych spotkamy papugi i goryle. Północ kontynentu to głównie pustynie i tereny trawiaste. Dużą część mapy Afryki zajmują pustynie. Znajduje się tam największa pustynia na świecie: Sahara. Oprócz tego są też Pustynia Rogu Afryki, Namib i Kalahari. Spotkamy tam antylopy, fenki i ciekawe rośliny, na przykład róże jerychońskie.

Afryka jest krajem takich religii jak chrześcijaństwo i islam. Wpłynął na to kolonializm. Wcześniej wierzono w wielu bogów. Tu też wykształciła się religia voodoo. W Afryce jest wiele rezerwatów i parków, przygotowanych dla turystów. Niedaleko Afryki leży też wyspa św. Heleny. To tam został zesłany i później zmarł Napoleon Bonaparte.

Formalnie należy ona do Wielkiej Brytanii. U południowo-wschodnich wybrzeży Afryki leży Madagaskar. To czwarta, co do wielkości wyspa na świecie. Rozsławił ją film animowany o sympatycznych zwierzakach z ZOO w nowojorskim Central Parku: zebrze, lwie, hipopotamich i żyrafie, które uciekły i udały się właśnie na Madagaskar.

A może Mauritius? Południowe wybrzeże wyspy to Gris Gris. Słynie z długich plaż i pięknych krajobrazów. Miasto Grand Baie na północnej części Mauritiusa jest lubiane przez turystów. W południowej części wyspy znajduje się majestatyczny wodospad Rochester Falls. Inne wyspiarskie państwo do Seszele. Znajdują się tam tropikalne lasy, pełne dojrzewających owoców.

To wspaniałe miejsce na egzotyczne wakacje. Z Afryką kojarzy się jeszcze Przylądek Dobrej Nadziei w Republice Południowej Afryki. Czarny Ląd jest bardzo interesującym kontynentem. Wiele osób wyjeżdża tam na wyprawy życia: obserwują zwierzęta, przyrodę, organizują niezapomniane safari po sawannie.