Costa Brava jest często również nazywane Dzikim Wybrzeżem, a jego zasięg obejmuje północno-wschodnie wybrzeże Hiszpanii. Costa Brava ciągnie się przez 200 kilometrów od Blanes po granicę hiszpańsko-francuską. Jest to jedna z najbardziej popularnych części wybrzeża Hiszpanii, na którym wakacje wczasowicze spędzają zwykle w okresie od maja do października.

Jedną ze zdecydowanych atrakcji, na jakie możemy się natknąć odwiedzając Costa Bravę to jej dzikie krajobrazy, obfitujące w strome i skaliste wybrzeża, szczególnie w samym pobliżu Pirenejów. Miłośnicy słonecznych kąpieli będą zaś ich mogli zażywać w mnóstwie malowniczych zatoczek z piaszczystymi plażami, które są położone nad czystym morzem o turkusowym blasku.

Najczęściej wczasowicze wybierający się na Costa Bravę wybierają się do Blanes, Girony, Lloret de Mar, Palamos czy Roses. Blanes oferuje piękne widoki oraz piaszczyste plaże, które zadowolą każdego wymagającego turystę. Miłośnicy sportów wodnych również znajdą tam coś dla siebie. Blanes jest podzielone na dwie części przez cypel Sa Palomera i tak w jednej części miasteczka znajdują się liczne hotele przy długich plażach, natomiast w drugiej znajduje się stare miasto z małą plażą z portem rybackim, ogrodami botanicznymi Mar i Murtra, w których znaleźć można rośliny z całego świata.

Wspaniałe widoki

Urzekająca swoją przyrodą jest również starożytna Girona ? stolica regionu i jednocześnie największe miasto wybrzeża Costa Brava, położona na wzgórzu. Miasto to posiada doskonałą bazę turystyczną dzięki licznym punktom rozrywkowym oraz pięknie krajobrazu i zabytkami architektonicznymi. Spacer średniowiecznymi uliczkami, obejrzenie Pasażu Archeologicznego, zwiedzanie łaźni miejskich i jednonawowej katedry przyniesie miłośnikom kultury nieocenione wrażenia.

Costa Brava – raj dla żeglarzy

Lloret del Mar jest zaś kurortem, który wybiera wielu turystów szukających zabawy. W tym miasteczku można znaleźć wiele barów, dyskotek i klubów nocnych. Znaleźć tam można również kasyna, park wodny oraz wodne zoo. Jeżeli chcesz aby Twoje wakacje były wspaniałe to Costa Brava jest dla Ciebie.