Grecja rokrocznie zdobywa szczyty rankingów popularności wśród krajów, do których Polacy decydują się wyjechać na zasłużone wakacje. Nic dziwnego, przecież Grecja oferuje nam nie tylko przepiękne widoki, bardzo przyjazną pogodę, ale przede wszystkim masę atrakcji i miejsc, które warto odwiedzić podczas wypoczynku.

Grecja, czyli kolebka cywilizacji. Dlaczego jest popularna?

Decydując się na wyjazd wakacyjny do Grecji, otrzymujemy szeroki wachlarz możliwości. Warto bowiem odwiedzić jedną z kilku przepięknych wysp lub część kontynentalną. Nie tylko Polacy zakochani są w tym kraju. Malownicze widoki, urokliwe plaże, rodzinna atmosfera i przepyszna kuchnia śródziemnomorska tylko zachęcają, aby odwiedzić kolebkę światowej cywilizacji. Bogactwo zabytków starożytnego świata z pewnością zaspokoi każdego podróżnika, a loty na greckie wybrzeże standardowo trwa niecałe 3 godziny.

Ogromnym plusem wycieczki do Grecji jest jej pogoda. Wybierając ten kierunek latem, możemy zapomnieć o ciepłych ubraniach lub parasolach. Lato na greckim wybrzeżu jest bardzo ciepłe, a deszcz jest bardzo rzadko spotykany. Osobom, które źle znoszą upały polecana jest wycieczka do Grecji późną jesienią lub wiosną – wówczas również mamy do czynienia z przepiękną pogodą, jednak upały w tym okresie są zdecydowanie lżejsze.

Koniecznie odwiedź jedną z greckich plaż!

Wybierając się na zagraniczne wakacje do kraju, który ma dostęp do morza ciężko wyobrazić sobie lepsze warunki od tych, które panują w Grecji. Macie dość bardzo zimnego Bałtyku nawet w największe lipcowe upały? Woda w Morzu Egejskim oraz Jońskim jest o wiele cieplejsza. Dodatkowo Grecja oferuje przepiękne piaszczyste plaże. Są one bardzo czyste i zadbane, a na większości odpłatnie można zaopatrzyć się w parasol lub wygodny leżak. Greckie wybrzeże to także raj dla osób aktywnie spędzających wolny czas. Błękitne wody kryjące w sobie rafy koralowe i jaskinie to pozycja obowiązkowa dla każdego nurka.

Jednym z najbardziej polecanych kierunków wycieczki do Grecji jest wyspa Kreta. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Od pięknych plaż Elafonisi oraz Balos, po cudowne starożytne miasteczka i zabytki, takie jak ruiny pałaców w Knossos. Kreta to idealny początek znajomości z Grecją, która z pewnością sprawi, że każdy turysta się w niej zakocha.

Ateny, czyli raj dla fanów starożytnych zabytków

Zapewne nie raz każdy z nas widział Akropol w książkach lub telewizji. Na żywo robi jeszcze większe wrażenie. Wybierając się do Aten, możemy poczuć się prawdziwymi świadkami historii, a najważniejsze zabytki dla starożytności otrzymujemy dosłownie na wyciągnięcie ręki. Decydując się na stolicę Grecji obowiązkowo musimy odwiedzić również Partenon, przepiękną i malowniczą Plakę oraz Świątynie Zeusa Olimpijskiego czy legendarny Teatr Dionizosa. Pod względem zabytków, Ateny to jedno z najpiękniejszych miast na świecie.

Biorąc pod uwagę liczne atrakcje, które czekają na nas podczas wyjazdu do Grecji, nie można się dziwić, że jest to ulubiony wakacyjny kierunek wielu Polaków. Greckie wybrzeże oferuje wszystko, co jest potrzebne do spędzenia wolnego czasu w niezapomniany sposób – przepiękne plaże, ciepłe morze oraz masa starożytnych atrakcji. Dodatkowo Grecja jest krajem bezpiecznym i bardzo przyjaznym dla każdego turysty. Warto to zobaczyć!