Turyści odwiedzają w Azji znane miejsca, takie jak Rosję czy Chiny, ale czasem zapominają o tych mniejszych krajach, które są równie piękne. Dziś postaram się przybliżyć właśnie te miejsca, o których się nie pamięta, a o które pozostają w pamięci do końca życia.

Warto zacząć od dokładnego przejrzenia mapy Azji. Już na zachodzie mamy wspaniałe państwa z bogatą historią i wieloma zabytkami. Ciekawe wakacje czekają nas w Arabii Saudyjskiej. To państwo na Półwyspie Arabskim. Potencjał tego kraju jest jednak niewykorzystany ze względu na liczne ograniczenia związane z normami obyczajowymi, na przykład zakaz publicznych kąpieli kobiet i opalania się na plaży. Atrakcją są jednak liczne pielgrzymki, na przykład do Mekki.

A może Cypr? To piękna wyspa na Morzu Śródziemnym. To właśnie na jednej z tutejszych plaż miała narodzić się Afrodyta, grecka bogini miłości. Podobno wyłoniła się z morskiej piany. Na Cyprze znajdują się aż trzy obiekty wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Są to kościoły regionu Troodos, zabytki archeologiczne w regionie Pafos oraz stanowisko neolityczne Chirokitia. Na wyspie czeka na nas wiele modnych kurortów i wygodnych hoteli. Jeśli interesuje nas judaizm, wybierzmy się do Izraela. To kolebka tej religii. Drugim ważnym wyznaniem, wywodzącym się z tego kraju jest oczywiście islam. To cele wielu pielgrzymek.

Obowiązkowe w trakcie naszej wyprawy są: Jerozolima i Ściana Płaczu, Bazylika Grobu Świętego, Kopuła na Skale czy Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Urządźmy sobie wędrówkę śladami Starego i Nowego testamentu. To wspaniały pomysł na rodzinne wakacje i romantyczny wypad we dwoje. Emocje i wzruszenia: gwarantowane.

Podczas oglądania mapy Azji na pewno nie ominiemy Indii. Ten wspaniały kraj to ojczyzna hinduizmu. Mieszkają tu tez wyznawcy chrześcijaństwa i muzułmanie. Warto wybrać się do stolicy, Delhi. Najważniejsze zabytki miasta to: Brama Indii, rezydencja prezydenta, miejsce kremacji Gandhiego czy Plac Zwycięstwa. Miejscem na przedmieściach, które przyciąga turystów jest wspaniała Bahaistyczna Świątynia Lotosu. Jest ona znakomitym przykładem współczesnej architektury indyjskiej.