Brzydka pogoda może znacząco popsuć upragniony urlop, na który czeka się nawet kilka miesięcy. ‎Wybierając się nad polskie morze, trzeba być jednak na to przygotowanym. Pogoda bardzo często ‎lubi płatać figle, psując się w najmniej nieoczekiwanym momencie. Nie musi ona być ogromną ‎przeszkodą. Jest kilka innych atrakcji niż opalanie się na plaży, które mogą okazać się całkiem ‎ciekawe podczas barowej pogody. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
‎1. Imprezy organizowane w hotelach i hostelach
Bardzo często właściciele hoteli i hosteli zatrudniają tak zwanych animatorów wolnego czasu, ‎którzy starają się pomóc zainteresowanym osobom możliwie w jak najbardziej atrakcyjny sposób ‎spędzić swój wolny czas, gdy za oknem pada deszcz. Z reguły przygotowują oni pokazy filmowe, ‎wspólne zabawy i imprezy w odpowiednio przygotowanej do tego sali lub po prostu organizują ‎przeróżne warsztaty. Zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, mogą wśród nich znaleźć coś dla siebie.

‎2. Zwiedzanie
Wakacje nad Bałtykiem nie muszą ograniczać się tylko i wyłącznie do pluskania się w ciepłej wodzie ‎i opalania się na piaszczystych plażach. Wiele miejscowości turystycznych potrafi zagwarantować ‎zainteresowanym osobom dostęp do licznych okolicznych atrakcji. W zależności od wybranego ‎miejsca, do wyboru można mieć zwiedzanie parków krajobrazowych, obiektów historycznych czy ‎kulturalnych.

‎3. Spacery
Opcja dla osób, które nie boją się brzydkiej pogody. Deszcz przynosi ze sobą bardzo czyste ‎powietrze, którego wdychanie to sama przyjemność. Dlaczego więc nie wybrać się na spacer po ‎okolicy? Wystarczą odpowiednio dobrane buty, płaszcz przeciwdeszczowy oraz parasol, aby cieszyć ‎się aktywnym wypoczynkiem nawet podczas najbardziej barowej pogody.

‎4. Odpoczynek z rodziną lub znajomymi
Wakacje to idealny czas, aby nadrobić zaległości spędzania czasu z rodziną lub znajomymi. Sprzyja ‎temu nawet niezbyt atrakcyjna pogoda. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce (może to być na ‎przykład pokój w hostelu), aby miło spędzić wiele godzin na rozmowach, żartach czy zabawach ‎grupowych.

‎5. Wycieczka po okolicy
Od brzydkiej pogody zawsze można uciec. Ten sposób może przypaść do gustu przede wszystkim ‎zmotoryzowanym wczasowiczom. Wystarczy wsiąść w samochód i odjechać kilka kilometrów dalej, ‎aby cieszyć się zdecydowanie lepszymi warunkami, które umożliwiają na aktywne spędzanie czasu ‎nad morzem lub przynajmniej zwiedzanie.

Foto: Tim Bow